Як правильно ставити петлі на зайця.

Щорічно мисливський азарт наздоганяє безліч початківців мисливців, які тільки осягають ази цього заняття. Знавці не рекомендують новачкам відразу йти на звіра, перший сезон потрібно спостерігати і вчитися тому, як ставити петлі і капкани.
Інструкція
1
Петлі на зайця можна виготовляти з капрону, пеньки, інших природних матеріалів, але кращим варіантом буде виготовлення міцної багаторазової петлі з м'якої металевого дроту з товщиною до 1 мм. Діаметр петлі на зайця становить близько 20 см. Метал візьміть максимально м'який - використовується зазвичай тонка сталева або мідний дріт, довжина її для однієї петлі становить метр - півтора. Дріт ця повинна бути розрахована так, щоб витримати вантаж не менше 20 кг.
2
Кільце петлі утворіть шляхом закручування короткого кінця дроту навколо залишилася її частини. У утворилося кільце вставте другий кінець дроту - петля на зайця готова.
3
Перед промислом переглянете всі вже наявні петлі, почистіть їх від забруднень, іржі, перевірте на міцність, щоб під час промислу ліпший тваринка не порвав її. Для забезпечення більшої міцності робіть подвійні петлі. Якщо петля виконана з матеріалу, який заєць здатний перегризти, на неї потрібно надягати спеціальну трубчасту кісточку з отвором, який дасть їй ковзати по мотузці безперешкодно.
4
Петля при установці не повинна торкатися землі - її нижній край піднімайте на відстань близько 6-8 см від землі. Саму петлю прив'язуйте поруч розташованому куща або дерева, щоб її не перекрутив ліпший заєць.
5
Петлі на землі малопомітні, однак зайця за допомогою петель зловити все одно важко, тому що хоча він і не бачить петлю, його може насторожити запах від неї, що помітно відрізняється від запаху навколишньої землі або рослин. Тому перед установкою протріть петлю гілкою ялини або іншого дерева. Поставте пастку в місці заячих стежок, які добре видно на пухкому снігу.
6
Промисел зайців може проводитися загоном. Обставте петлями частина лісу, де було виявлено більшу кількість заячих стежок. Поверніться в центр цієї ділянки і начините гон. Виганяйте зайців за допомогою гучного шуму, крику, використовуйте різні тріскачки. Пошумівши якийсь час, перевірте петлі і зніміть більшу їх частину, залишаючи на ніч тільки в самих протоптаних стежках.
7
Цей спосіб вилову зайців має багато позитивних моментів. Петлі перевіряються відразу, тому що попалися зайців не ушкоджують хижаки, при гонах зайці простіше попадаються в петлю, т.к., тікаючи, не помічає її.
При покупці нових дверей петлі на них вже встановлені. Але буває так, що потрібно відремонтувати старі двері і змінити петлі. Ставити петлі потрібно уважно: якщо щось не так, то потрібно підганяти розмір або виїмку для петель. Якщо їх встановити неправильно, то двері буде скрипіти і погано відкриватися.
Інструкція
1
Огляньте дверне полотно на наявність сучків, сколів і тріщин.
2
Позначте 25 см від верху і низу дверей. Якщо в цих місцях є якісь погрішності, то посуньте обидві мітки на одне відстань. Врізати петлі на те місце, де сучки не рекомендується.
3
Прикладіть до дверей ту частину петель, яка буде одягатися на петлі в дверному отворі (верхня частина петель).
4
За допомогою ножа зробіть поглиблення в двері на всю товщину петлі.
5
Заберіть петлю і сколіть частина дерева стамескою. У вас повинно вийти заглиблення, в яке буде поміщатися петля.
6
Прикрутите петлю до дверного полотна на чотири шурупа (можна взяти саморізи).
7
Виріжте і прикрутіть другу петлю таким же методом.
8
Вставте двері в дверний проріз. Якщо є зазори, то підкладіть під них будь-які тонкі дощечки. Зазори повинні бути одним розміром по всьому периметру двері.
9
Позначте в дверній коробці місце для петель. Для цього обведіть вже прикручені петлі на двері.
10
Сколите дерево в дверному отворі на товщину петлі.
11
Прикрутите петлі (нижні) і надіньте на них двері.
12
Якщо все було зроблено правильно, то двері буде легко і безшумно відкриватися.