Як змастити дверні петлі.

Якщо ваші двері стала видавати пронизливий скрип при кожному відкритті і закритті, значить, прийшов час подбати про дверної фурнітури. Догляд за дверима включає в себе мастило дверних петель.
Вам знадобиться
  • - машинне масло;
  • - шприц;
  • - олівець;
  • - мастило WD-40
  • - стамеска або молоток
Інструкція
1
Машинне або рослинне маслоОднім з найпопулярніших видів мастила для дверних петель є машинне масло. Візьміть шприц і наберіть в нього мастильний матеріал. Акуратно, по краплині, видавіть масло на дверні петлі. Для того щоб машинне масло потрапило в механізм, необхідно кілька разів закрити і відкрити дверь.Аналогічним способом можна використовувати і рослинне масло, але ефект від його застосування буде дуже короткочасним.
2
Олівцевий гріфельЕслі у вас під рукою не виявилося машинного масла, то для усунення дверного скрипу можна використовувати звичайний олівець з м'яким грифелем. Вийміть грифель. Трохи підніміть двері і помістіть невеликі шматки стрижня в утворилися щілини. При опусканні двері грифель розкришиться. Кілька разів відкрийте і закрийте двері. Кристали графіту расщепятся і будуть ковзати один по одному. В результаті цього ваша двері перестане скрипіти.
3
Універсальна смазкаЕслі вищеописані способи не допомогли усунути скрип, то доведеться зайнятися глибоким очищенням. Для цього рекомендується використовувати універсальне змащувальне засіб WD-40. Це засіб отримав велике поширення і продається практично в будь-якому господарському і автомагазині. Надходить у продаж воно в різних упаковках різного об'єму, але для змащення дверних петель рекомендується використовувати аерозольний балончик. В комплект цього виду упаковки входить спеціальна насадка, що дозволяє зробити змащення навіть у важкодоступних місцях. Надіньте розпилювач на балончик. Підніміть стулку дверей. Для цього відкрийте двері і помістіть в щілину між стулкою і підлогою стамеску або рукоятку молотка. Потягніть двері за рукоятку на себе. Ретельно змастіть оголився стрижень дверної петлі, «пшикнув» кілька разів з балончика.
Корисна порада
Профілактичну мастило дверних петель потрібно виробляти, як мінімум, один раз на рік.