Як збирати металопластикові труби.

Застосування металопластикових труб при ремонті гарячого або холодного водопостачання значно прискорює процес. У відмінності від сталевих або пропіленових вони не вимагають зварювальних або паяльних робіт. Збираються вони як звичайний конструктор і не вимагають наявність спеціальних навичок для цього
Вам знадобиться
  • - фитинг для металопластикової труби;
  • - ріжкові ключі;
  • - силіконова змазка;
  • - штангенциркуль;
  • - шаблон для внутрішнього діаметра.
Інструкція
1
Підготуйте металопластикові труби до складання. Для цього виміряйте необхідні відрізки і, взявши спеціальний ніж, наріжте заготовки. Також підготуйте фітинги: кутові, трійники, елементи для з'єднання металопластикової труби з сантехнічної арматурою. При їх установці зверніть увагу на якість різьби. Враховуйте, що ділянка з зірваної різьбленням допустимо лише тоді, коли його величина не більше 1/10 від усієї довжини. Торці фітингів повинні бути рівної форми і строго перпендикулярні осі вироби, різьба не повинно мати задирок.
2
Зберіть металопластиковий трубопровід, застосувавши гвинтовий фитинг, в якому з'єднання досягається за рахунок тиску, що утворюється під час закручування гайки на Розтискні розімкнутому кільці. Також на ньому є спеціальна прокладка, що дозволяє щільно з'єднати його з трубою. Для підготовки до складання відверніть гайку на фітингу. Під нею знаходиться обтискове розрізне кільце і зганяння з двома ущільнювальними гумками. Надіньте гайку фітинга різьбленням по напрямку до з'єднанню на металопластикових трубу. Для уточнення розміру останньої застосуєте штангенциркуль.
3
Одягніть слідом за гайкою обтискове розрізне кільце. Змастіть водою або силіконовим мастилом гумові ущільнювачі на сгоне, щоб вони не порвалися при монтажі. В деяких випадках застосовується спеціальний шаблон, який дорівнює зовнішньому діаметру згону з ущільненнями. В іншому випадку металлопластиковую трубу встановити не вийде.
4
Одягніть трубу на зганяння до упору. Наживите від руки до кінця різьби гайку фітинга. Майте на увазі, що їх «спідниці» бувають різної довжини, тому елементи від однієї деталі не завжди підходять до іншої. Візьміть відповідний ріжковий ключ і закрутіть гайку до упору. Для кращої фіксації, використовуйте або другою ключ меншого значення, або вставте викрутку в кутовий або потрійний фітінг. За рахунок гнучкості металопластикових труб, можна не застосовувати для них додаткові кутові з'єднання.