Як лікувати вивих коліна.

Повним вивихом коліна називається роз'єднання суглобових кінців кісток, що зчленовуються з одночасним розривом колінної капсули і зв'язок. Якщо роз'єднання суглобових кінців не супроводжується розривом оточуючих тканин, вивих коліна вважається незакінченою, або - неповним. Найчастіше ця травма зустрічається у людей, які активно займаються спортом.
Інструкція
1
Якщо в результаті падіння або удару з'явилися хворобливі відчуття в області колінного суглоба, що посилюються при ходьбі, а також набряклість коліна - зверніться в травматологічний пункт. Після проведення рентгенограми лікар поставить діагноз і призначить лікування. Якщо вчасно не звернутися за допомогою і не пройти курс терапії - утворюється застарілий вивих з подальшими обмеженнями функції суглоба. Чим раніше ви потрапите на прийом до травматолога - тим легше вправити вивих. Вправлення виробляють, як правило, під наркозом. Під час наркозу м'язи і тканини суглобової сумки перебувають у розслабленому стані, що дозволяє відновити анатомічну топографію колінного суглоба.
2
Після вправлення колінний суглоб щільно фіксують. Лікар накладе пов'язку, що забезпечує непорушність суглобових поверхонь. У разі незначних пошкоджень оточуючих тканин накладають еластичну пов'язку, більш серйозна травма вимагає накладення гіпсу. Пов'язку носите не менше 6 тижнів після травми, а під час ходьби користуйтеся тростиною. Тростину дозволить перемістити центр ваги на здорову ногу, тим самим забезпечуючи нерухомість суглобових поверхонь в області коліна. По можливості обмежте переміщення, це прискорить процес загоєння пошкоджених зв'язок.
3
Під час відновного лікування, крім фіксації коліна, приймайте нестероїдні протизапальні препарати та антибіотики для профілактики інфекційних ускладнень в області пошкодженого суглоба. Якщо відчуваєте сильний біль - приймайте болезаспокійливі засоби.
4
Реабілітація пройде швидше, якщо в щоденному раціоні присутні всі необхідні вітаміни і амінокислоти. Харчуйтеся повноцінно і різноманітно, приймайте вітамінні комплекси.
5
Після того як знімуть пов'язку, почніть курс лікувального масажу та відновної фізкультури. Все це можна здійснити на базі відновлювальних центрів або в звичайному кабінеті фізіотерапії. Після завершення лікування намагайтеся якомога більше ходити, поступово збільшуючи пройдене відстань. Повернутися до активних занять спортом можна тільки після повного відновлення колінного суглоба.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SDRrX-cJK6g