Як кріпити плінтуси підлоги. Кріплення плінтуса до підлоги.

Планується покликаний приховувати і прикрашати кут між стіною і підлогою. Можна використовувати як пластикові, так і дерев'яні плінтуса. З безлічі способів кріплення ви зможете вибрати той, який підійде саме у вашому випадку.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний або пластиковий плінтус;
  • - саморізи;
  • - рідкі цвяхи;
  • - ножівка;
  • - шпаклівка по дереву.
Інструкція
1
Спочатку належить зробити вибір між дерев'яним і пластиковим плінтусом. Пластик імітує дерево не дуже точно, тому для паркетної підлоги краще використовувати дерев'яний. Зате для нерівних стін пластиковий плінтус підійде якнайкраще, оскільки він, легко вигинаючись, приймає потрібну форму. Ще пластиковий плінтус гарний тим, що всередині нього можна прокласти кабель.
2
Перш ніж приступати до монтажу дерев'яного плінтуса, вирівняйте стіни. Приготуйте кути для плінтуса. Прикладіть його в самий кут і по краю прокреслите лінію на підлозі. Те ж саме зробіть на перпендикулярній стіні з іншого боку, щоб на підлозі утворився хрестик. Знову пріладьте плінтус і навпаки перетину ліній зробіть на ньому мітку. Тепер обріжте плінтус по умовної лінії, що йде до мітці від верху під кутом близько 45 ° до осі плінтуса. Якщо є невелике розбіжність, підточить плінтус грубозернистою наждачкою.
3
Почніть кріпити плінтус з кутових деталей, а потім вирізуйте і прилаштовувати відрізки між ними. Якщо ви кріпите плінтус на саморізи, вкручуйте їх ближче до стиків, щоб краще сходився шов. Капелюшки згодом можна буде замаскувати кольоровим герметиком або шпаклівкою по дереву.
4
На пластиковому плінтусі кути підрізати не потрібно. Стикуйте їх за допомогою спеціальних зовнішніх і внутрішніх куточків. Суміжні стики також закривайте спеціальним з'єднувачем, торці - заглушками. Для кріплення використовуйте кліпси. Спочатку приєднайте їх на дюбелі до стіни, а потім замкніть плінтус. Подрежьте по периметру весь плінтус, виставте всі куточки, заглушки і з'єднувачі.
5
Олівцем позначте на підлозі місця розташування кліпс. Як правило, розміщувати їх потрібно через кожні 30-40 см. Там, де ви припускаєте розташувати кліпсу, притисніть плінтус рукою. Якщо в цьому місці виявляється нерівність стіни і відсутня щільне прилягання, трохи сместите місце кріплення і зменшите відстань між кліпсами.