Як класти гірчичники.

Гірчичники є прекрасним зігріваючим засобом і можуть прийти на допомогу, як при простудних захворюваннях, так і при підвищеному тиску або м'язових болях. А їх лікувальний ефект пояснюється здатністю розширювати кровоносні судини і за рахунок цього покращувати кровопостачання в тканинах.
Вам знадобиться
  • - гірчичники;
  • - тепла вода (37оС);
  • - пелюшка або рушник.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до процедури приготуйте все необхідне - теплу воду (37оС), пелюшку або рушник, чисту воду для протирання шкіри після процедури і безпосередньо гірчичники. А щоб вони справили свою лікувальну зігріваючий та протизапальну дію дотримуйтесь техніку їх постановки, яка залежить від виду гірчичників і їх призначення. Гірчичники, нанесені на папір, прикладайте гірчицею до шкіри, а упаковані (ізольовані) - будь-якою стороною.
2
Краще ставте гірчичники на ніч, або після процедури протягом години дотримуйтесь постільний режим. Це дозволить довше зберегти вироблене від них тепло і посилить їх ефект. В іншому випадку зміна температури викличе звуження судин і швидке охолодження тканин, що істотно позначиться на результаті.
3
Змочуйте кожен гірчичник безпосередньо перед тим як прикласти до шкіри. Потім накрийте їх зверху складеної пелюшкою або рушником і сховайтеся ковдрою. Оскільки больовий поріг індивідуальний, витримаєте максимально допустимий час, коли пекучий біль стане нестерпним. Після цього зніміть гірчичники і протріть шкіру звичайною водою. Далі надягніть теплий одяг з натуральної тканини (бавовни або трикотажу) і ще якийсь час лежите під ковдрою. Якщо гірчичник ставився на область ікри, тримайте ноги якомога довше в теплі.
4
При простудних і бронхолегеневих захворюваннях прикладайте гірчичники до верхньої третини грудей, а також на спину трохи вище лопаток, між і під ними. При м'язових болях на місце запалення або хворобливості. При гіпертонії на область потилиці, серця і литкові м'язи. При нежиті і потиличної боле - на область потилиці.
5
Чи не ставте гірчичники на область нижньої частини грудини, хребет, на шкіру з наявними на ній ушкодженнями (гнійними висипаннями або роздратуванням), на ікри при варикозному розширенні вен і на область серця при виражених його захворюваннях або підозрах на них.