Як вибрати процесор.

Процесор - це одна з найважливіших складових частин комп'ютера. Першорядним завданням процесора є виконання команд, що надходять від програм. Сьогодні найбільш популярними виробниками процесорів вважаються компанії Intel і Amd. Перед покупкою необхідно визначитися з цілями використання процесорів. Приміром, якщо ви збираєте ігровий комп'ютер, то вам буде потрібно найбільш потужний процесор, а якщо вам потрібен комп'ютер для офісу, то достатньо буде одноядерного процесора з частотою приблизно 2 ГГц. Для того щоб зробити правильну покупку, ви повинні знати основні характеристики.
Інструкція
1
Тактова частота. Такт - це одна операція. Одиницею виміру цього параметра вважається ГГц (гігагерц). Наприклад, 2,21 Ггц означає, що ваш процесор за одну секунду виконується 2 мільярди 216 000 000 операцій. Цей параметр є найважливішим, тому на нього слід звернути особливу увагу.
2
Кількість ядер. Сьогодні ця характеристика набуває все більшої популярності. Кількість ядер показує, скільки програм одночасно може запустити комп'ютер. Якщо вам потрібен комп'ютер для нових ігор або обробки відео, то слід вибирати процесор з максимальною кількістю ядер.
3
Частота шини процесора. Цей параметр показує, з якою швидкістю передається інформація в процесор і з нього. Отже, чим більше, тим краще. Одиницею виміру також вважається ГГц.
4
Кеш процесора. Кеш процесора - це блок пам'яті, який розташований на ядрі процесора. Він значно підвищує продуктивність комп'ютера за рахунок того, що швидкість обробки інформації з кешу швидше, ніж з оперативної пам'яті. Існує три рівні кешу: Перший рівень (L1): він найшвидший, але його розмір становить 128 кб.Второй рівень (L2): він повільніше, ніж перший, але більше за обсягом (його розмір може бути від 128 до 12 288 кб.) Третій рівень (L3): найповільніший, але володіє максимальним об'ємом.
5
Тепловиділення процесора. Ця характеристика показує ступінь нагрівання процесора. Тепловиділення процесора вимірюється в ватах і коливається від 10 до 165 Вт
6
Підтримка різних технологій - це набір додаткових команд, призначених для поліпшення продуктивності. Як приклад, технологія SSE4. Вона являє собор набір з 54 спеціальних команд, які покликані для того, щоб збільшити продуктивність комп'ютера при роботі з відео, іграми і завданнями тривимірного моделювання.