Як навчитися керувати радіоуправляючим вертольотом.

Радіокеровані вертольоти - це зовсім не іграшка для дітей. Моделизм може бути вельми серйозним хобі. Ставши досвідченим пілотом радіокерованого вертольота, ви зможете навіть взяти участь у змаганнях.
Інструкція
1
Починайте освоювати управління вертольотом з найпростішої моделі. По-перше, вона обійдеться вам набагато дешевше, ніж модель більш високого рівня. По-друге, її не так шкода буде зламати в процесі тренувань. По-третє, простими моделями набагато легше керувати, ніж професійними, розробленими для досвідчених фахівців.
2
Тренуйтеся в просторому приміщенні, вільному від перешкод, з якими може зіткнутися вертоліт. Слідкуйте за тим, щоб заряду акумулятора вистачало на все тренування.
3
Навчіться зльоту і посадки. Збільшуйте швидкість обертання гвинтів до тих пір, поки вертольота не відірветься від підлоги і не злетить угору. Якщо ви будете занадто повільно збільшувати швидкість обертання, вертоліт, швидше за все, завалиться набік, так і не злетівши. Якщо ви збільшите швидкість обертання гвинтів занадто сильно, то вертоліт злетить до стелі і вріжеться в нього. Потренуйтеся, поки не визначите оптимальну швидкість обертання і не навчитеся досягати її.
4
Коли вертоліт злетить, зменшіть швидкість обертання гвинтів, щоб він зупинився на потрібній висоті. Потім обережно посадите модель, знизивши швидкість обертання гвинтів. Якщо вам здається, що ви втрачаєте контроль над моделлю - повністю зупиніть лопаті. У цьому випадку вертоліт впаде, однак, швидше за все, він отримає не надто серйозні пошкодження. Набагато гірше буде ситуація справу, якщо вертоліт вріжеться в що-небудь і зашкодить лопаті.
5
Навчившись тримати вертоліт на певній висоті, спробуйте переміщати його вперед і назад. Спробуйте спочатку «пролетіти» вперед на один метр, зафіксувати вертоліт в повітрі, а потім повернути його назад по тій же лінії. Потім, коли ця вправа буде у вас легко виходити, постарайтеся навчитися повертати вертоліт на 180 градусів. Переміщайте модель від одній точці до іншої, розвертайте і змушуйте летіти назад.
Навчитися літати - нескладно. Найближча аналогія - їзда на автомобілі. Якщо вашою метою є авіамодель, підняти її в повітря також не складе труднощів, потрібно чітко слідувати інструкції.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті або в «Жовтих сторінках» рекламу льотної школи. Ознайомтеся з викладацьким складом та перевірте наявність всіх необхідних ліцензій. Виберіть кілька шкіл, порівняйте ціни та умови навчання. Найчастіше за кордоном навчитися керувати літаком набагато дешевше, ніж у Росії, більше того, за статистикою російські літаки старіше і навігаційне обладнання в них набагато гірше.
2
Візьміть кілька уроків на симуляторі зі справжнім пілотом. Підберіть підходящу вам фірму, запишіться і оплатіть політ. Всі необхідні документи і порядок проведення польотів вам розкажуть в компанії, пілот ж навчить вас керувати літаком і пояснить нюанси польотів.
3
Сядьте зручніше в крісло і починайте розганятися. Лівою рукою потягніть на себе великий важіль. Злітайте, коли ваша швидкість буде в межах 100-120 вузлів. Якщо ви перевищили максимально допустиму швидкість, відриватися від землі не можна. Для зльоту плавно потягніть на себе штурвал, приберіть шасі і сховайте закрилки. Вирівняйте літак і включіть автопілот. Повертайте або штурвалом, або внесенням змін до програми автопілота, постійно стежте за показниками всіх приладів. При заході на посадку почніть плавно знижуватися і випустіть шасі. На відстані 1 км від землі вимкніть автопілот, плавно віддавайте штурвал від себе і постарайтеся потрапити в смугу, позначену вогнями. Смикніть Ріверс і зупиніть літак.
4
Чітко дотримуйтесь вказівки інструктора. Не забувайте, що від ваших дій залежатиме поведінка літака. Не дивлячись на те, що ви не відриваєтеся від злітно-посадкової смуги, симулятор змусить вас повірити, що ви дійсно керуєте літаком.
5
Купуйте авіамодель, якщо ви віддаєте перевагу навчитися керувати авиамоделью. Уважно ознайомтеся з порядком її експлуатації. Розташуйтеся зручніше і починайте управляти своєю моделлю. Слідкуйте за показаннями приладів і не дозволяйте літаку впасти. Управління авиамоделью вимагає невеликих початкових знань, оскільки модель дійсно піднімається в повітря, хоча ви знаходитесь не в кабіні, а в безпосередній близькості від літака.