Як дізнатися полярність.

При підключенні вимірювальних приладів, теж важливо дотримуватись полярності. Як правило, на джерелі струму позитивний полюс позначається значком "+", а негативний - значком "-". Якщо ж вони не нанесені, це можна зробити іншими способами.
Вам знадобиться
  • - розчин кухонної солі і селітри;
  • - картоплина;
  • - свічка;
  • - реактиви для індикатора.
Інструкція
1
Уважно огляньте корпус джерела струму. Біля затиску позитивного контакту повинен бути нанесений "+", негативного - "-". У тому випадку, якщо знак стоїть біля одного затиску джерела, другий вважайте з протилежним знаком.
2
Якщо на джерелі струму немає ніяких знаків, приєднайте до нього два мідних дроти. При роботі обов'язково працюйте тільки з заізольовані поверхнями, щоб уникнути удару струмом. У склянці теплої води розчиніть столову ложку кухонної солі (хлориду натрію). Опустіть в неї дроти. Від провідника, з'єднаного з негативним полюсом, почнуть підніматися бульбашки газу.
3
Ці ж дроти увіткніть на відстані близько 1,5 см один від одного в половинку сирої свежеразрезанной картоплини. Залиште конструкцію під напругою протягом 10 хвилин. Навколо позитивного електрода (з'єднаного з позитивним полюсом) картоплина почне синіти. Цей спосіб годиться для визначення полярності джерел до 60 В.
4
Нагрійте два провідника, підключених до джерела струму, на племені свічки. На дроті від негативного полюса буде осідати сажа.
5
Щоб зробити індикатор для визначення полярності джерела струму, візьміть скляну трубку діаметром 10-15 мм, дві пробки і електроди від згорілої лампи розжарювання. Електроди вставте в пробки так, щоб вони виходили з двох сторін. Заткніть трубку з одного боку пробкою з електродом. Залийте туди такий склад: 1 частина селітри, 4 частини води, потім розчиніть 0,1 частина фенолфталеина в 1 частини винного спирту і додайте 5 частин гліцерину.
6
Все це змішайте. Заткніть трубку другий пробкою. До виступаючим назовні частинам електродів приєднаєте дроти. Приєднаєте дроти до джерела струму, біля електрода, приєднаного до негативного полюса, з'явиться червоне хмаринка. Від'єднайте трубку від джерела і струсіть її - вона знову повернеться в початковий стан.