Як привчити кота є сухий корм.

Це раніше домашні кішки задовольнялися супом і шматочками м'яса зі столу своїх господарів і не знали ніяких турбот. Сьогодні спеціальним продуктам харчування для тварин відведено окреме місце не тільки в магазинах, але навіть в рекламі і радах ветеринарів. Якщо ви вирішили перевести свого кота з натурального корму на сухий, не сподівайтеся, що йому цей експеримент здасться таким же приємним і потрібним, як вам. Як же це правильно зробити?
Інструкція
1
Починайте з малого кількості корму. Добре, якщо ви привчаєте до подібної їжі маленького кошеняти, який окрім материнського молока нічого ще в житті не куштував. А от якщо ви багато років годували свого вусатого-смугастого м'ясом і сметаною і раптом, без попередження, насипаючи йому в миску якихось незрозумілих горошин, швидше за все, нічого, крім легкого здивування з боку тварини у відповідь ви не отримаєте. Не починайте з великих порцій, спробуйте спершу просто почастувати кота парою-трійкою сухих гранул, щоб він міг оцінити їх смак і аромат.
2
Після того як кіт зрозуміє, що дивні камінці, які ви йому пропонуєте, можна вживати в їжу, починайте наступний етап. Натуральні продукти поступово замінюйте на сухий корм. Якщо тварина їсть нове угощенье охоче, просто давайте йому спочатку невелику кількість корму, а потім, як заохочення, трохи звичної їжі. Якщо ж з поїданням виникають проблеми і кіт навідріз відмовляється їсти те, що ви йому пропонуєте, діяти необхідно інакше. Запропонуйте коту невелику кількість корму і не давайте ніякої іншої їжі доти, поки він його не з'їсть. Ваше завдання - виробити рефлекс. Тварина має чітко розуміти, що спершу необхідно впоратися з горошинками, а після цього йому дадуть м'ясо.
3
Поступово збільшуйте кількість сухого корму і зменшуйте кількість натурального. Виробники їжі для тварин додають у свою продукцію речовини, які приваблюють кішок. Тому поїдання сухих таблеток, всупереч думці багатьох заводчиків, проходить з великим апетитом. Кішка просто повинна звикнути до того, що її їжа тепер виглядає таким чином. Пам'ятайте, що ваше завдання - повністю перевести тварину на сухий корм. Поєднувати натуральну їжу і збалансовані корми, на жаль, не можна. Або ви годуєте м'ясом, або насипаєте в миску сухе угощенье. Третього не дано.
Зверніть увагу
При харчуванні сухими кормами кішки споживають набагато більше рідини. Слідкуйте за тим, щоб у тварини постійно був доступ до чистої води!
Корисна порада
Якщо вашій мугикаючи важко без м'яса або сметанки, придбайте в магазині невеликий пакетик вологого корму того ж виробника. Його, на відміну від натурального, можна поєднувати з сухим кормом без шкоди для здоров'я вашого улюбленця. А смак вологих шматочків в м'ясному желе нагадає коту про те, чого йому бракує.
Малюки, що живуть з мамою-кішкою, не вміють їсти самостійно. Але якщо вони залишаються з матір'ю до свідомого віку, вона їх всьому вчить сама, а вони наслідують їй, так і відбувається процес природного навчання дорослого життя. Але що ж робити, якщо ви взяли кошеня, а він не є сам? Не переживайте, привчити його до їжі легко, головне не панікувати, навіть якщо він абсолютно відмовляється від їжі.
Інструкція
1
Для годування використовуйте неглибоку миску, в яку потрібно класти зовсім трохи їжі, а вже тим більше молока або іншої рідини. Перший час годуєте кошеняти м'якими продуктами, ви можете їх подрібнювати на м'ясорубці або блендері.
2
Злегка тикайте малюка в їжу, він повинен відчути приємний аромат і смак. Потрібно тикати НЕ носом, а губами. Кошеня захоче їсти і почне робити це самостійно. Не бійтеся, що він помре від голоду, це одиничні випадки. Зазвичай у пухнастого спрацьовує інстинкт самозбереження, і він починає із задоволення поглинати запропоновану їжу.
3
Привчати кошеня до сухого корму потрібно після того, як повністю сформуються зуби. Навіть корм для самих маленьких розрахований на підрослих тварин, кошеня тритижневого віку не зможе його розкусити. Винятки становлять рідкі корми, які можна починати давати малюкам. Вводите його в раціон поступово, добова норма повинна не перевищувати 1/3 від всієї їжі. Поступово збільшуйте кількість котячого корму, а потім просто переводите тварина на нього повністю.
4
Сухий корм вводите аналогічним способом, але враховуйте вік малюка. Не намагайтеся годувати кормом, розрахованим на дорослу кішку, у кошеняти може бути нетравлення. Слідкуйте за тим, щоб завжди в мисці стояла чиста і свіжа вода. Добову норму дивіться на упаковці, не забувайте враховувати вік і вагу тварини. Калорійність продукту різниться, тому орієнтуйтеся по вказівкам виробника.