Що таке довкілля.

Довкілля - сукупність природних умов, об'єктів живої і неживої природи, складових оточення живої системи (людини або тварини) і постійно взаємодіючих з нею.
Інструкція
1
Коли говорять «довкілля», мають на увазі, як правило, природу. Природа - це природна матеріальна система, що включає об'єкти, що не створені руками людини. Це грунт, вода, повітря, рослинний і тваринний світ. У більш загальному понятті природа - це весь Всесвіт, включаючи планети і сонячні системи.
2
Однак в юридичному сенсі ототожнення довкілля з природою невірно, оскільки навколишнє середовище може складатися не тільки з природничих об'єктів, а й створених людиною, наприклад, штучних водойм, насаджених лісів, заповідників; тварин, вирощених в неволі і потім випущених в природні умови для постійного проживання і т.д.
3
Термін «довкілля» - одне з фундаментальних понять науки екології. Це визначення було введено в другій половині XIX століття німецьким вченим Якобом Ікскюль і означало зовнішні умови життя живих істот у такій мірі, в якій вони сприймаються органами почуттів і спонукають їх до певних дій (захисті, полюванні, пошуку їжі або укриття, територіальної міграції і т .д.).
4
У зв'язку з постійним використанням людиною природних ресурсів і забрудненням навколишнього середовища з'явилася необхідність жорсткого регулювання дій, які можуть привести до повного виснаження природних запасів. Стаття 58 Конституції України говорить: «Кожен зобов'язаний зберігати природу і навколишнє середовище, дбайливо ставитися до природних багатств». Крім того, діє Федеральний закон про охорону навколишнього середовища.
5
Довкілля, якості якої відповідає нормальним умовам проживання живих істот, називається сприятливою. Такий середовищем є сукупність постійно функціонуючих екологічних систем і навколишніх об'єктів природної і штучної природи створення. Право людини на сприятливі умови життя забезпечується дотриманням ним екологічних нормативів, економії природних ресурсів і регулярному проведенні природоохоронних заходів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=urwnI_l9oQ0
Зверніть увагу
У 1973 році Генеральною Асамблеєю ООН було засновано Всесвітній день навколишнього середовища. Він відзначається щорічно 5 іюня.Для охорони екології були створені Всесвітні організації «Міжнародний Зелений Хрест», GreenPeace та ін.
До питання забруднення навколишнього середовища прикута увага всього світу. Існують різні організації, які займаються вирішенням цієї проблеми і кожен день проводять комплекс заходів з охорони природи. Однак є ряд простих рекомендацій, дотримуючись яких кожна людина зможе допомогти довкіллю і внести свій вклад у вирішення цього глобального питання.
Інструкція
1
Ставтеся дбайливо до воді, не проливайте її даремно. При найменшій можливості закривайте кран, наприклад, коли ви чистите зуби або намилюйте голову. Якщо дозволяють кошти, придбайте посудомийну машину. Витрата води відразу стане економічнішим, що також благополучно позначиться і на вашому бюджеті.
2
Економте електроенергію: вимикайте світло і електроприлади, коли йдете з дому. Замініть лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Не забувайте висмикувати всілякі зарядні пристрої з розеток після їх використання, адже навіть не підключені до приладів вони продовжують споживати електроенергію.
3
Використовуйте екологічно чисті матеріали. Відмовтеся від пластикових пакетів, придбайте полотняну сумку для походів в магазин. Віддавайте перевагу одноразовому посуді з картону. Купуйте екологічно чисті продукти. Це не тільки сприяє захисту навколишнього середовища, а й сприятливо позначається на вашому здоров'ї.
4
Дбайливо ставтеся до паперу, адже для її виробництва вирубується так багато дерев. По можливості використовуйте електронні носії. Друкуйте на обох сторонах аркуша. Уважно переглядайте непотрібні зошити, блокноти, листи, ймовірно, там ще залишилися незаповнені ділянки, які можна повторно використовувати для записів. Купуйте паперові вироби з вторсировини. Непотрібні газети і журнали здавайте в пункти прийому макулатури, про їх розташування можна дізнатися за допомогою різних інтернет-ресурсів. Допоможіть природі - посадіть дерево.
5
Завжди прибирайте сміття за собою: не кидайте фантики, папірці та інші відходи на вулиці. Привчайте дітей берегти довкілля з самого раннього дитинства. Виходячи на природу подбайте про те, щоб те місце, де ви приємно провели час, залишилося в чистоті і порядку після вашого відходу.
6
Відповідально ставтеся до використаних батарейкам. Не викидайте їх, а відвозили в спеціальні пункти прийому. Батарейки містять токсичні метали, які, вивільняючись на міському звалищі, з плином часу потрапляють в ґрунт, заподіюючи цим колосальну шкоду довкіллю і здоров'ю людини. Непотрібні або пошкоджені ртутні градусники також негайно потрібно відвезти на утилізацію.
7
Автомобільні вихлопні гази дуже сильно забруднюють повітря, особливо гостро ця проблема відчувається у великих мегаполісах. Віддавайте перевагу пішій прогулянці, якщо є така можливість, не користуйтеся особистим автомобілем без особливої потреби. Тим самим ви хоч трохи скоротіть шкідливі викиди в атмосферу, а прогулянка на свіжому повітрі сприятливо позначиться на вашому здоров'ї.