Як відкрити капот у Калини.

В останні роки "АВТОВАЗ" випустив кілька моделей машин, які стали користуватися великою популярністю завдяки своїй невисокій ціні і практичності. Однією з таких моделей є Лада "Калина" - невеликий міський економічний автомобіль. Однак навіть у власників таких невибагливих машин іноді виникають незвичайні проблеми, наприклад, як відкрити капот.
Вам знадобиться
  • - керівництво з експлуатації Лада "Калина";
  • - набір інструментів;
  • - бавовняні рукавички
Інструкція
1
Візьміть у руки керівництво з експлуатації Лада "Калина". У ньому докладно описані процедури відкриття і закриття капота, а також багажника. У салоні зліва від рульової колонки намацайте невеликий важіль. Це рукоятка приводу замка капота. Потягніть її на себе. Повинен пролунати характерне клацання. Капот ледь помітно подасться вгору. Далі підійдіть до капота спереду. Просуньте одну руку в щілину між капотом і гратами радіатора. Другою рукою намацайте язичок запобіжного гачка. Акуратно відсуньте його в сторону, трохи опустивши капот. Гачок звільниться від кріплення замку. Тепер підніміть капот вгору. Якщо у вас стоять газові стійки для утримування капота, то необхідно максимально розкрити капот і трохи опустити вниз. Він сам прийме стійке положення. Якщо в машині немає стійок, то необхідно витягнути залізний щуп з паза і вставити його в підсилювач на внутрішній частині капота.
2
Скористайтеся альтернативними варіантами відкриття капота в тому випадку, якщо якщо не вдалося зробити це традиційним методом. Дуже часто трос приводу замка капот рветься. У такому випадку натискання на важіль не дає жодного результату. Є кілька варіантів, за допомогою яких можна відкрити капот навіть з обірваним тросиком. У керівництві з експлуатації є докладна схема будови хамка капота. Уважно вивчіть її. Вам необхідно зрозуміти, за який важіль в цьому замку тягне трос при відкриванні. Через облицювальну грати радіатора акуратно просуньте довгу викрутку і спробуйте їй натиснути на цей важіль. Також можна використовувати дріт, але вона повинна бути досить жорсткою.
3
Заженіть автомобіль на яму або естакаду. Зніміть захист картера. Вона кріпиться декількома саморізами по периметру. Акуратно відкрутите їх. Будьте обережні, тому що на внутрішньо частині захисту картера з часом накопичується велика кількість бруду. Знявши захист, візьміть яскравий ліхтарик. З його допомогою знайдіть замок. Довгою викруткою натисніть на ту частину замку, за яку при відкритті тягне трос. Язичок замку звільниться. Залишається тільки відкрити капот зовні.