Як писати коротку біографію. складання короткої біографії.

Практично кожна людина час від часу стикається з необхідністю описати власний життєвий шлях. Автобіографію вимагають при вступі до ВНЗ, прийом на роботу, зверненні в різні установи. Найбільш простий жанр - коротка біографія.
Інструкція
1
Для початку представтесь, розкажіть, де і коли ви годилися. Почніть автобіографію словами: «Я, Іванова Лариса Миколаївна, народилася 17 березня 1982 року в місті Ленінграді». Потім в офіційному папері напишіть адресу своєї реєстрації за місцем проживання (прописки).
2
Далі в хронологічному порядку опишіть основні віхи свого життя: де навчалися (іноді шкільна освіта вказують, в інших випадках має значення тільки навчання в среднеспециальном або вищому закладі), коли перебували на військовій службі, де проходили практику та/або працювали . Якщо автобіографія надається на потенційне місце роботи, постарайтеся відобразити в ній ключові моменти свого професійного шляху, але не дублюйте повністю резюме - воно і так буде на руках у рекрутера.
3
На закінчення опишіть сімейний стан і склад сім'ї, вік і рід діяльності своїх близьких. Наприклад: «Перебуваю в шлюбі, дружина - Петрова Інна Олексіївна, 1984 року народження, інженер-технолог, син - Петров Ілля Вадимович, 2008 року народження». Вкажіть контакти, за якими можна зв'язатися з вами. Можна вказати свій повний професійний стаж і нинішнє місце роботи (якщо таке є).
4
У діловій автобіографії недоречні просторічний стиль, використання тропів, епітетів і словесних прикрас. Інша справа, творча біографія: надаючи разом із заявкою на конкурс (письменників, поетів, художників, дизайнерів і так далі) коротку інформацію про себе, постарайтеся виділити цікаві моменти свого життя, щоб життєпис привернуло увагу до вашої роботи. У такому документі можна вказати, що ви без жодного завзяття закінчили середню школу, зате з великою пристрастю ходили в «художку» або театральну студію.
Корисна порада
На відміну від повної автобіографії, в короткому життєписі перераховуються лише основні віхи особистої історії. Інформацію про громадську діяльність, здобутки та нагороди не найвищого рангу прибережіть для повної біографії або для очної зустрічі зі співрозмовником (приймальною комісією, рекрутером на роботі).