Як штукатурити піч.

На дачних ділянках люди часто складають печі самостійно, ще чеще ремонтують їх або облагороджують за допомогою штукатурки. Справа ця нехитра, але вимагає дотримання певних правил.
Вам знадобиться
  • - вапняне тісто;
  • - пісок;
  • - азбест
Інструкція
1
Штукатурити піч бажано через місяць після її кладки. Щоб штукатурка краще трималася на поверхні печі, очистіть її від надлишків глини і очистіть усі шви на глибину на 1 см.
2
Існує й інша підготовка до оштукатурення, більш надійна. Після того як розчистите всі шви, забийте під кутом в них цвяхи довжиною 100 мм. Забивайте їх так, щоб над поверхнею виступали на 5 м капелюшки. Цвяхи забийте на відстані 15-18 см, через кожні 2 або 3 ряди кладки. Потім до цих гвоздикам за допомогою м'якого дроту прикріпіть сітку. Підберіть сітку так, щоб вічка не були більше 20X20 мм. Такий спосіб забезпечує розчину більш надійну фіксацію на поверхні печі. Якщо сітка виявилася дуже м'якою і до поверхні печі прилягає впритул, то близько цвяхів під сіткою прокладете сталевий дріт (2,5-3 мм) і її прикріпіть до цвяхів.
3
Для штукатурення можна використовувати різні рецепти приготування розчину, але всі складові будь-якого розчину треба ретельно перемешать.Рецепт 1Гліна - 1 частина, вапняне тісто - 1 частина, пісок - 2 частини, асбест- 1/10 частину. Всі дані компоненти покладіть одночасно і перемішайте, додаючи воду, поки не отримаєте розчин потрібної густоти.
4
Рецепт 2 Глина -1 частина, пісок - 2 частини, цемент (марка не нижче 300) - 1 частина, азбест - 1/10 частина. Змішайте глину і пісок разом, додайте води і розмішайте, щоб вийшло густе тісто. Потім додайте цемент і азбест. Знову все перемішайте, додайте воду, щоб вийшов розчин, як густа сметана. Такий розчин придатний для застосування протягом години.
5
Рецепт 3 Гіпс - 1 частина, вапняне тісто - 2 частини, пісок - 1 частина, азбест - 2/10 частини. Змішайте вапняне тісто з азбестом і піском до повної однорідності. Візьміть 1 частина гіпсу і додайте в нього води і перемішайте до отримання рідкої сметани, додайте вапняного розчину 2 частини, все ретельно перемішайте. Густоту регулюйте водою. Такий розчин треба нанести на поверхню грубки протягом 5 хвилин, так як розчин швидко схоплюється. Тому його готуйте в невеликих кількостях.
6
Оштукатурювання виконуйте по гарячих стін печі. Спочатку їх змочіть водою, використовуючи кисть, потім нанесіть рідкий розчин (обризг). Як тільки цей розчин трохи зміцніє, нанесіть друге шар розчину (грунт). Грунт вже більш густий раствор.Наносіте шари товщиною по 5-7 мм. Коли розчин схопиться, але ще буде досить м'який, зробіть затірку. Сирої пензлем змочіть стіни і теркою їх вирівняйте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2-1S8OaSPLc