Як випрямити гриф гітари.

Якщо у вашої гітари нерівний гриф, це зовсім не означає, що інструмент зламаний. Найпоширенішими проблемами є надто велика відстань між струнами і ладами, а також відстань, занадто маленьке для того, щоб струна звучала. Правильна настройка грифа дозволяє вирішити обидві ці проблеми.
Вам знадобиться
  • - регулювальний ключ або викрутка залежно від типу анкера;
  • - півметрова сталева смужка або лінійка.
Інструкція
1
Візьміть налаштовану гітару.
2
Покладіть її на коліна таким чином, як ніби ви збираєтеся на ній грати. Нижчеописані вимірювання не проводите на інструменті, лежачому горизонтально. Сила тяжкості додасть грифу неприродне положення, що негативно відіб'ється на результаті вимірів і, як наслідок, на налаштуванні інструменту.
3
Покладіть сталеву смужку або лінійку на гриф так, щоб один її кінець стосувався першого ладу, а інший - останнього.
4
Заміряйте зазор між сьомим ладом і лінійкою.
5
Якщо величина зазору менш 0,15-0,2 мм, візьміть регулювальний ключ або викрутку і повертайте гайку анкера проти годинникової стрілки. Цим ви послабити анкерний стрижень і збільшите відстань між струнами і грифом.
6
Якщо ваша перевірка показує зазор більше, ніж 0,4-0,5 мм, затягніть анкерний стрижень. Крутите гайку анкера за годинниковою стрілкою.
7
Запам'ятайте, що крутити анкерний стрижень необхідно вкрай обережно і повільно. Робіть за один раз не більше 1/10 - 1/4 обороту. Зміни прогину не завжди видно відразу, тому що дерево має інерцію. Зробивши один оборот, залиште інструмент в спокої на 15-20 хвилин. Цього часу буде цілком достатньо для прояву змін
8
Не намагайтеся налаштовувати гриф, якщо ви не впевнені, що зможете зробити це правильно. Невірна настройка може призвести до псування анкера і, як наслідок, всього грифа.
Вирівняти гриф можна різними способами. Все залежить від величини вигину і товщини накладки. Якщо прогин невеликий, мене 2 мм, а товщина накладки достатня, можна просто прострогать накладку. Якщо накладка тонка, а прогин більше 2 мм, такий спосіб неможливий.
Інструкція
1
Для початку визначте лінійкою величину прогину. З накладці витягнете всі лади. Лади можуть бути просто забиті, а можуть бути вклеєні. Якщо лади вклеєні, щоб не розкришити накладку, злегка розмочити клей. Добре допомагає розгладжування гарячою праскою. Виймайте лади акуратно. Намагайтеся не пошкодити накладку і лади. Якщо, звичайно, ви не плануєте замінити їх новими. Запам'ятайте розташування кожного лада, не слід їх плутати при збірці.
2
Коли ви зніміть всі лади, ще раз виміряйте прогин грифа. Якщо ви будете знімати дерево тільки з одного боку, ви можете послабити гриф. Тому знімайте дерево з накладки з обох сторін від прогину. Не забувайте перевіряти точність своєї роботи. Стругати слід від середини до кінців грифа. Робочий рубанок налаштуйте на зняття стружки мінімальної товщини. Перед роботою ідеально заточите лезо рубанка з доведенням на бруску. Для того, щоб закінчити використовуйте пристосування для вирівнювання ладів. Ні в якому разі не знімайте зайве дерево. Якщо ви добре обробили гриф, лінійка буде прилягати щільно, без зазорів по всій довжині.
3
Після того, як ви обробили гриф, необхідно почистити лади. А ті з них, що виявилися занадто дрібними після процедури, прорежьте глибше за допомогою дрібнозубчастої пилянням. Якщо пилка буде більше, ніж проріз, то лад буде погано триматися. Якщо лади занадто вільно входять в прорізи, покладіть їх на клей. Лади, запресовані раніше, теж краще покласти на клей. Не використовуйте молоток. Інакше лад буде прогинатися, на ньому з'являться вм'ятини і він сяде нерівно. Краще покладіть вздовж лада невеликої брусочек твердого дерева і вже по ньому виробляти удари молотком, осаджуючи тим самим лад на місці. Під час забивання ладів не тримайте гітару на вазі. Прокладіть повсть або складену в кілька разів тканину між опорою і грифом.
4
Встановіть з боків накладку, відпиляйте лади, щоб вони не дряпали пальці при грі. Після виконання роботи перевірте лади. При необхідності прошліфуйте їх. Приклейте на місце верхній поріжок. поставте струни.
Зверніть увагу
При виконанні струни необхідно зняти.