Як отримати хлорид магнію.

Хлорид магнію - основне хімічну сполуку, з якого отримують чистий магній і магнезійних цемент. Інше застосування магнію хлориду - обробка дорожніх покриттів в зимовий час. Завдяки своїй здатності підвищувати температуру води, викликає танення льоду та снігу. Отримують його і в лабораторних, і в промислових умовах.
Інструкція
1
Промисловий метод отримання магнію хлориду - зневоднення бішофіту до отримання комплексної солі (кристаллогидрата) хлориду магнію MgCl? * H? O. Щоб позбавиться від зайвої води в з'єднанні, його нагрівають про 200 ° С у присутності хлороводорода.MgCl? * H? O = 200 ° C HCl = MgCl? + H? OДругой промисловий метод отримання - нагрівання каустичної магнезиту з хлором у присутності вуглецю при t = 800 ° C.2MgO + 2Сl? + С = 2MgCl? + СО? У лабораторії хлорид магнію можна отримати дією соляної кислоти та її солей на магній і деякі його сполуки.
2
Спосіб 1: взаємодія сполук магнію з соляною кислотою і хлорідаміДля проведення досвіду вам буде потрібно чиста пробірка. Налийте в неї соляну кислоту і насипте гідроксид магнію. Mg (OH)? + 2 HCl = MgCl? + H? Oв результаті утворюється хлорид магнію і вода, якщо речовина необхідно вам в сухому вигляді, випаруйте розчин в випарювальній чашці під витяжкою. Для отримання MgCl? можете використовувати різні солі соляної кислоти. Додайте до розчину хлориду амонію магнію гідроксид. Mg (OH)? + 2NH? Cl = MgCl? + 2NH? OHКонечние продукти - гідроксид амонію і хлорид магнію. Крім хлориду амонію для одержання магнію хлориду використовуйте хлориди металів. Наприклад, додайте до розчину нітрату магнію хлорид цинку або міді. Mg (NO?)? + CuCl? = Cu (NO?)? + MgCl? Mg (NO?) 2 + ZnCl? = Zn (NO?)? + MgCl? Залежно від обраного реагенту, в результаті реакції ви отримаєте магнію хлорид і нітрат міді або цинку.
3
Спосіб 2: взаємодія чистого магнію з хлороводородом або його соляміНасипьте в пробірку металевий магній, додайте розчин хлориду цинку, міді або амонію. Пам'ятайте, що магній буде витісняти з сполук тільки ті метали, які в електрохімічному ряді напруг металів стоять правіше него.Mg + CuCl? = Cu + MgCl? Mg + ZnCl? = Zn + MgCl? Mg + 2NH? Cl = MgCl? + 2NH? + H? Mg + Cl? = MgCl? Остання реакція можлива тільки на папері, т.к. в лабораторних умовах її провести неможливо, а в промисловості її не використовують. Для проведення даної реакції потрібна енергія рівна -642 КДж на 1 моль хлориду магнію.