Як зробити пічну трубу. Як скласти цегляний ковпак труби.

Грубна труба призначена для створення тяги при видаленні газів, що утворюються в момент згоряння палива. Для більшої ефективності трубу зазвичай виводять назовні, за межі даху будівлі. Пічна труба при виготовленні вимагає підвищеної уваги, оскільки від правильного виготовлення і монтажу труби залежить пожежна безпека всього будинку.
Вам знадобиться
  • - цегла;
  • - цементний розчин;
  • - листове залізо;
  • - асбестоцементная плита;
  • - ємність під розчин ;
  • - кельму;
  • - молоток.
Інструкція
1
Запасіться матеріалами і інструментами, необхідними для викладання пічної труби. Вам знадобиться цегла, цементний розчин, листове залізо, кельму для виконання кладки, ємність під розчин. Руки захистіть рукавицями.
2
Ознайомтеся з пристроєм димової труби. Вона складається з стояка, шийки, димової засувки, оголовка, металевого ковпака. Цегляна труба викладається з цегли, пов'язаних цементним розчином. Для ізоляції труби від дерев'яних конструкцій використовуйте асбестоцементную плиту.
3
Виконуйте цегляну кладку пічної труби щільно, без щілин. В іншому випадку може виникнути підсмоктування повітря. Це явище погіршить тягу в печі, до того ж зросте потік газів, що вимагає збільшення тяги. У зв'язку з цим виявити і усунути всі нещільності.
4
Поперечний перетин труби зробіть квадратним або прямокутним. Форма труби впливає на рівень гідравлічних опорів в димарі і є однією з умов створення і збереження необхідної тяги. Оптимальною буде також кругла форма перетину, але створити її за допомогою цегляної кладки досить важко, знадобиться виконати таку трубу з металевої заготовки потрібного перетину.
5
При виготовленні труби уникайте похилих димоходів, оскільки в місцях поворотів виникає додатковий опір повітря. Якщо без поворотів не обійтися, зробіть їх вертикальними. Не рекомендується робити трубу великого діаметру; в такій трубі гази будуть остигати набагато швидше, знижуючи ефективність опалення. Перетин труби виконайте рівним 1/10 розміру топкового отвору.
6
Викладайте стінки труби над дахом на товщину одного цегли. Не забудьте про оголовник і коньковий навіс над ним. Оголовник краще виконати без завершального карниза. Вітер повинен добре обдувати його, це дозволить інтенсивніше відводити гази. На завершальному етапі роботи змонтуйте на оголовник іскроуловлювачів у вигляді ковпака з глухою дахом.