Як створити ефект потертості. Як зробити джинсову тканину потертій.

Стиль кожної людини індивідуальний і неповторний. Але він має звичай час від часу видозмінюватися, в залежності від змін у внутрішньому світосприйнятті або в результаті іманентного пориву. І те, що ви віддаєте перевагу класичний напрям в одязі, абсолютно не виключає можливість того, що в один прекрасний день вам раптом захочеться чогось діаметрально протилежного. Чогось на кшталт модного нині ефекту потертості на абсолютно нових класичних джинсах.
Інструкція
1
Скористайтеся наждачним папером, пемзою або пилкою для нігтів для творення нальоту потертості. Майте на увазі, що пемза здатна лише надати вигляд якоїсь недбалості або незначною поношенности. За допомогою наждачного паперу ви зможете домогтися не просто візуального ефекту, а самих справжніх потертостей. Причому, для більш акуратних потертостей найкраще використовувати найбільш дрібну наждачку. Якщо ж ви бажаєте, щоб потертості виглядали грубо і вельми натурально - обробіть ділянки тканини великої наждачним папером. Що стосується пилочки для нігтів, тут кінцевий результат також залежить від шорсткості її поверхні, чим вона грубіше - тим солідніше ефект потертості.
2
Перш ніж приступати до процесу, виберіть з ділянки одягу, які ви хочете бачити потертими. Обведіть їх сухим обмилки, крейдою або олівцем. Не варто зупиняти ваш вибір на ліктьових і колінних ділянках, тому що тканина в тих місцях і без того швидко стоншується і зношується. Якщо ви завдасте потертості на ці ділянки - вони досить скоро перетворяться на дірки.
3
Заздалегідь підготуйте який-небудь фрагмент фанери або дощечку, яку ви підкладіть під шар оброблюваної тканини (всередину рукава або штанини). По-перше, так ви не зіпсуєте тканину із зворотного боку, по-друге, вам буде зручніше працювати.
4
Змочіть мокрою серветкою ділянки тканини, які належить зробити потертими (можете занурити у воду річ цілком, потім віджати). Тканина повинна бути не надто мокра, але волога.
5
Тепер візьміть пемзу, пилку для нігтів або наждачний папір і починайте терти поверхню тканини на заздалегідь вибраних ділянках.
6
Після того як процес буде завершений, виперіть одяг звичайним способом.
7
Якщо раптом вам здасться, що потертості недостатньо переконливі - повторіть процедуру ще раз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=952OroA9Vig
Зверніть увагу
У цій справі головне - не перестаратися! Адже від потертості до самої цієї діри - всього лише один крок, так що постарайтеся вчасно зупинитися.
Корисна порада
У процесі роботи утворюється багато гармата та іншого сміття, який тут же розлітається і осідає на навколишніх предметах. Тому краще всього займатися створенням потертостей на тканині там, де немає килима, шаф, сторонньої одягу і т. Д. До речі, якщо ви розглянете потертості на куплених в магазині джинсах, то побачите, що там є тільки поздовжні нитки і немає поперечних. Щоб домогтися такого ефекту в домашніх умовах, потрібно спеціальний распариватель. Його можна придбати в будь-якому магазині швейних приладдя за досить стерпну ціну. З його допомогою ви зможете копітко видалити всі поперечні нитки з джинсової потертості.