Як виділити рядок. Як виділити текст на ноутбуці.

Комп'ютерна мишка давно стала невід'ємною частиною будь-якого комп'ютера. З її допомогою зручно працювати з будь-якими текстами, виділяти, переміщати і копіювати файли і робити безліч інших корисних робіт. У цій статті ми поговоримо про виконання операцій з текстом за допомогою миші, а саме - про виділення тексту.
Інструкція
1
Блок найзручніше виділяти таким чином: встановіть курсор мишки в початок потрібного тексту, натисніть ЛКМ (ліва кнопка мишки) і перетягуйте курсор по тексту, не відриваючи пальця від кнопки. При цьому рядки підсвічуються або виділяються. Після того, як ви підведете курсор до кінця бажаного фрагмента, відпустіть мишку, позначивши тим самим кінець блоку.
2
Таким способом ви можете виділити фрагмент тексту будь-якого розміру. Однак цей спосіб зручний тоді, коли розмір текстового фрагмента не перевищує розмір екрану. В іншому випадку вам доведеться перетягувати покажчик миші по тексту і одночасно ще прокручувати екран. Варто зауважити, що це не дуже зручно. Адже миша переміщається по тексту дуже швидко, тому піймати точне місце її зупинки практично неможливо.
3
Виділення слів, абзаців, рядків і пропозицій відбувається наступним чином: Для виділення слова просто підведіть покажчик мишки до слова, наведіть на нього і клацніть ЛКМ два рази; Для виділення цілого абзацу переведіть покажчик мишки в будь місце на будь-якому рядку абзацу і потім натисніть ЛКМ три рази; Щоб виділити рядок переведіть покажчик мишки на ліве поле, встановивши його поруч з необхідною рядком. Покажчик повинен прийняти форму стрілки, спрямованої вгору і вправо. Для вибору одного рядка клацніть мишкою один раз. Якщо ж ви бажаєте виділити відразу декілька рядків, натисніть на ЛКМ і перемістіть курсор на необхідну кількість рядків вгору або вниз; Нарешті, якщо вам потрібно виділити пропозицію, переведіть покажчик мишки на будь-яку його частину, після чого затисніть клавішу Ctrl і клацніть ЛКМ.
4
А ось ще один спосіб, що дозволяє виділяти будь-яку кількість рядків, абзаців і взагалі весь текст в цілому. Спосіб, до речі, досить старий і перевірений: Встановіть покажчик мишки в початок тексту і натисніть ЛФМ. Далі прокрутите документ за допомогою коліщатка мишки або смуги прокрутки. Курсор мишки повинен залишатися на місці, тому не прокручивайте текст з допомогу клавіш-стрілок. Тепер вам потрібно натиснути клавішу Shift і клацнути ЛКМ в потрібній точці. Клавішу Shift не відсилайте доти, поки фрагмент тексту не виділиться. Цей спосіб дуже зручний особливо тоді, коли для того щоб потрапити в самий кінець блоку, документ необхідно прокрутити.