Як встановити м'які кріплення на лижі.

Сучасна промисловість випускає зручні і легкі лижі, а також надійні металеві кріплення до них. Але в деяких випадках ноги лижника з'єднують з лижами м'якими ременями. Перевага такого кріплення в тому, що він універсальний і не вимагає спеціального взуття. Кріплення у вигляді ремінців знаходять застосування у мисливців і рибалок, та й дитячі лижі для безпеки катання часто зручніше обладнати ремінцями.
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - м'які кріплення;
  • - дриль, свердло;
  • - гумові накладки;
  • - дрібні цвяхи .
Інструкція
1
При необхідності звільніть лижі від упаковки і протріть їх м'якою ганчіркою. Приготуйте самі кріплення. У більшості випадків вони являють собою регульовані за розміром широкі м'які ремінці зі шкіри або брезенту, в які просовується носок взуття. До основного ремінцю може також кріпитися додатковий ремінь або гумка, що охоплюють ногу ззаду і утримують її при ковзанні.
2
Визначте центр ваги лижі. Для цього встановіть її на ребрі дошки або дерев'яної лінійки, привівши в стан рівноваги. Носок ноги, втягати в кріплення, повинен розташовуватися на лінії центру ваги лижі. У деяких випадках лижі вже мають пророблене бічний отвір (наскрізну виїмку), в яку вставляється ремінець кріплення. Якщо виїмка відсутня, зробіть її самі за допомогою дрилі і стамески.
3
Всуньте ремінець кріплення в наскрізну виїмку і закріпіть його у вигляді кільця (петлі). Розмір кільця, в яке буде вставлятися взута нога, слід регулювати потім за розміром взуття; для цього м'який ремінь забезпечений спеціальною дужкою. Якщо конструкція передбачає додатковий ремінець для утримання ноги, попередньо приєднаєте його.
4
За відсутності виїмки ви можете обійтися і без неї. Прикріпіть ремінець до верхньої поверхні лижі дрібними шурупами через тонку металеву пластинку. Платівку зробіть по ширині ремінця, проробивши в ній отвори під шурупи. Отвори зазенкуйте, це дозволить використовувати шурупи з потайною голівкою.
5
Встановіть на поверхні лижі спеціальну гумову пластину для того, щоб взуття при ходьбі не ковзала. Гуму можна посадити на водостійкий клей або прибити дрібними гвоздиками.
6
Аналогічні операції виконайте і з другої лижей. Забезпечені м'якими кріпленнями лижі, як правило, взаємозамінні, тобто можуть вдягатися на будь-яку ногу.
7
Остаточне доведення м'яких кріплень здійсните, попередньо вдягнувши взуття, яку припускаєте використовувати при ходьбі на лижах. Відрегулюйте по нозі розмір ременя і натяг додаткового ремінця, щоб він щільно облягав взуття, не даючи їй вийти з петлі.