Як встановити опалювальний котел.

Щоб в приватному будинку почувати себе комфортно в прохолодне і холодну пору року, слід встановити автономний опалювальний котел. Він повинен бути розрахований на використання того виду палива, яке найбільш доступно в даній місцевості. Так як ще багато селищ не мають доступ до «блакитному паливу», установка твердопаливного котла в будинках є нагальною необхідністю.
Інструкція
1
Встановіть твердопаливний котел у неспаленої стіни на відстані не менше 15 сантиметрів. Пол повинен бути рівний, з бетону або покритий кахельної плиткою. У приміщенні, в якому встановлюється твердопаливний котел, повинна бути витяжна вентиляція.
2
Зробіть перед топкою котла прохід шириною не менше одного метра. Димохід, до якого підключається котел, зазвичай розташовується у внутрішній капітальної стіни будівлі. Перетин труби димоходу не повинна бути менше, ніж вихід з котла. В даний час дуже часто застосовують димарі з утепленої нержавіючої кислотостійкої сталі. Вони набираються зі стандартних елементів потрібної конфігурації, висоти. Димарі з нержавіючої сталі монтуються дуже швидко в порівнянні з цегляними. Його висота не повинна бути менше 5 м, рахуючи від колосникових грат. А виступаюча над дахом частина повинна бути не менше 0,5 м і виводитися вище межі зони вітряного підпору. Місце під'єднання котла до димоходу ретельно ущільните за допомогою азбестового шнура або глиняного розчину. Незалежно від того, з чого зроблений димохід, в нижній частині димоходного каналу зробіть кишеню для очистки від сажі глибиною не менше 500 міліметрів, з дверцятами в нижній частині.
3
Встановіть котел нижче рівня інших опалювальних приладів. Таким чином покращиться його ККД при застосуванні природної системи циркуляції теплоносія. У разі використання циркуляційного насоса рівень ролі не грає. Систему опалення для твердопаливного котла вмонтовуйте із застосуванням металевих труб за допомогою зварювання або різьбових з'єднань. Передбачте місця для розбирання та складання при ремонтних роботах. В системах з природною циркуляцією води розширювальний бак встановіть в найвищій точці системи. Якщо він розміщений в неопалюваному приміщенні, його необхідно утеплити.
4
Прокладіть подавальний трубопровід і «обратку» з ухилом у напрямку руху теплоносія. У нижній точці поставте зливний вентиль. Також важливо для твердопаливного котла застосувати накопичувальну ємність теплоносія. В цьому випадку після закінчення згоряння палива накопичене в ній тепло можна використовувати для опалення приміщення.
У непростих кліматичних умовах без якісного опалення житла не обійтися. Для того щоб грамотно змонтувати систему опалення в житловому будинку, знадобиться інженерний склад розуму і вмілі руки. Порядок монтажу та його особливості будуть не в останню чергу визначатися вибором конкретної опалювальної системи.
Вам знадобиться
  • - нагрівальний котел;
  • - радіатори;
  • - металеві труби;
  • - контрольні прилади;
  • - углошлифовальная машина ( «болгарка»);
  • - перфоратор;
  • - набір гайкових ключів;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Виберіть систему опалення, яку ви припускаєте використовувати в своєму будинку. Найбільш поширеною в будинках є водяна система опалення. Складіть проект, в якому передбачте опалювальний котел, радіатори, комунікації, прилади контролю температури та управління всією системою. Розрахуйте необхідну потужність системи, виходячи з площі та об'єму приміщень будинку.
2
Складіть перелік необхідних матеріалів, обладнання та інструментів. Закупити все згідно з переліком. Деякі інструменти можна не їсти, а взяти в оренду.
3
Почніть монтаж системи з установки опалювального котла. Від котла зробіть розводку мережі, по якій буде надходити тепло до обігрівальних приладів. Перед цим ретельно продумайте, скільки у вас буде радіаторів, в яких місцях вони будуть розташовуватися. Як правило, опалювальні пристрої встановлюються під вікнами.
4
Встановіть радіатори, використовуючи для цього перфоратор і необхідну фурнітуру (кріпильні елементи). Зазвичай кріплення йде в комплекті з опалювальними приладами. Обладнайте приміщення теплими підлогами, якщо це передбачено проектом.
5
Розрахуйте окремо кількість труб, перехідників, трійників і т.п. для влаштування системи опалення. Складіть детальну схему розташування всіх елементів системи з зазначенням масштабу. Прорисуйте на схемі, де проходитимуть комунікації. Врахуйте при цьому розташування електричних кабелів, щоб випадково їх не пошкодити.
6
Перед введенням системи опалення в дію стравити повітря в системі, відкрутивши кран до появи води (при цьому повітряні «пробки» вийдуть з системи). Запуск системи опалення доручіть фахівцям, в іншому випадку опалювальний котел знімуть з гарантійного обслуговування.
7
Після підключення опалення перевірте всі стики труб і місця їх з'єднання з опалювальними приладами, щоб переконатися в надійності з'єднань і їх герметичності. При необхідності вимкніть систему і усуньте недоліки монтажу.