Як вставити вхідні двері.

Вхідні двері повинні бути не тільки міцною, але і красивою. Все частіше в якості вхідних дверей використовують металеву, що забезпечує найвищу ступінь захисту. Найчастіше її установку довіряють фахівцям, але цю роботу можна виконати і самостійно.
Інструкція
1
Установка нових дверей зазвичай починається з демонтажу старої. Зніміть її і підготуйте місце для установки нової. Щоб правильно її встановити, вам може знадобитися розширити або звузити дверний отвір. При розширенні, якщо дверна коробка бетонна, скористайтеся «болгаркою» - це дозволить отримати гладку рівну поверхню. Розмір прорізу повинен бути на 20-25 мм більше розміру встановлюваної дверної коробки.
2
При установці металевих дверей для точної підгонки коробки за місцем використовуйте дерев'яні клини. За допомогою рівня переконайтеся в тому, що двері встановлена строго вертикально. Закріпіть коробку анкерними болтами, вставивши їх в заздалегідь просвердлені отвори в стінах. Переконавшись, що коробка встановлена правильно, остаточно закріпіть її за допомогою цементного розчину.
3
В тому випадку, якщо дверний проріз доводиться звужувати, закладіть зайвий простір цеглою або залийте бетоном, встановивши майже до самого верху вертикальну дерев'яну опалубку. Бетон заливається через отвір у верхній частині опалубки. Після застигання бетону опалубка розбирається, що залишився в верхній частині незакінчений ділянку закладається цеглою і штукатуриться.
4
Перед заливанням бетону обов'язково зміцните місце стику з капітальною стіною відрізками арматури, вставленими на цементному розчині в просвердлені отвори. Якщо виконуєте кладку з цегли, вставляйте арматуру через кожні три-чотири ряди кладки.
5
Встановивши дверну коробку, висвердлите отвори для затвора. Поставте фурнітуру на замок двері. Проведіть остаточну обробку місць сполучення дверної коробки із стінами. Якщо двері не має декоративної зовнішньої обробки або наявна вам не подобається, використовуйте для додання двері необхідних декоративних якостей такі матеріали, як ламінат, винилискожу або натуральне дерево.
6
Пам'ятайте про те, що надійність вхідних дверей визначається надійністю її найслабшої елемента. Поганий замок або неякісне кріплення дверної коробки можуть звести нанівець усі захисні властивості дверей. Часто квартирні злодії проникають в приміщення шляхом віджиму дверного полотна в місці кріплення замку. У якісної двері не повинно бути щілини між коробкою і дверима, що дозволяє вставити в неї фомку або інший інструмент.
Процес врізки замку в двері досить складний, але і гордість від виконаної роботи залишиться надовго. Щоб все вийшло з першого разу, замок потрібно вибрати правильно.

Правильний вибір дверного замка

Вибір слід робити на користь сучасних моделей замків - незважаючи на те, що вони дорожче за ціною, такі замки набагато надійніше. На ринок можуть поставляти дуже якісні замки, але вибрати їх в спеціалізованому магазині надійніше і безпечніше. Крім того, потрібно простежити, щоб замок вписався в двері по всім параметрам, для цього двері і старий замок попередньо заміряють будинку.
Якщо замок потрібно врізати в залізні двері, не обійтися без допомоги фахівців; але змінити вже наявний замок на аналогічний під силу кожному.
Навіть найякісніший замок не забезпечить безпеки житла в тому випадку, якщо встановлено не за правилами. Тому слід строго дотримуватися рекомендацій по установці і дотримуватися послідовність робіт.

Установка дверного замка

Двері перед початком робіт встановлюється і жорстко фіксується в такому положенні, щоб зручний був підхід до неї по обидва сторон.Первий етап робіт - врізка паза під замок. Замок прикладається до полотна двері так, як він згодом буде там розташовуватися, і обводиться по контуру. Після цього проводиться вибірка гнізда. Максимально можливе число отворів висвердлюється за допомогою електродрилі. Свердла краще використовувати ті, діаметр яких трохи більше, ніж товщина замка, це забезпечить згодом швидку установку замка в паз.Внутренніе боку гнізда після висвердлювання вирівнюють за допомогою стамески, періодично приміряючи замок і стежачи, щоб встав він рівно, без перекосов.Сразу всю глибину краще не висвердлюють - зручніше йти поетапно, по 1-3 см за подход.Еслі після пробної установки замка в паз він встав там добре, приступають до вибірці під передню планку замка. Планка прикладається до крайки двері і обводиться по контуру. Стамескою вибирають дерево на потрібну глибину, щоб планка замка була на одному рівні з торцем двері.Еслі відбувається установка замка з ручкою і засувкою, потрібні будуть додаткові отвори для стержня, що з'єднує обидві сторони ручки, знадобляться гвинти для з'єднання накладок і перемикач засувки. Тут теж необхідно бути точним в розрахунках і работе.После цього починається фінальна частина робіт - виготовлення пазів під запірні ригелі і засувку. В першу чергу виконується якісна разметка.Рігель і торець засувки змащують крейдою, після чого двері закривають і повертають ключ у замку. Слід, який залишать при цьому ділянки ригеля і засувки, і буде основою для вибірки гнізда.
Використовуючи шурупи, можна заздалегідь прокрутити отвори під них в дверному полотні за допомогою тонкого свердла.
Вибірка виробляється так само, як і під замок, за допомогою свердла. За всіма своїми сторонам гніздо повинно мати запас 1-3 мм, це забезпечить при експлуатації вільний хід. Запірна планка кріпиться за допомогою шурупів або саморізів, і замок ретельно перевіряється. Якщо процес відкривання проходить без ривків і перекосів, плавно, можна вважати роботу виконаною добре.