Як пофарбувати трикотаж. Фарбування трикотажу в домашніх умовах.

Незважаючи на велику кількість в магазинах різних пральних порошків і відбілювачів, як і раніше існують не відпираються плями. Але що робити, якщо подібне виявилося на вашій улюбленій трикотажної кофті? Існує радикальний засіб - перефарбування речі.
Вам знадобиться
  • - трикотаж;
  • - фарба для тканини;
  • - ємність для замочування тканини.
Інструкція
1
Визначте, який склад у вашого трикотажу. Зазвичай інформація дається на етикетці у вигляді процентного співвідношення різних волокон. Якщо ж етикетки немає або вона не збереглася, визначте тип тканини самі. Для цього витягніть з вивороту з шва невеликий шматок нитки і підпаліть його. Натуральні волокна, такі, як шерсть, бавовна або шовк, згорять швидко. У той же час синтетичні нитки будуть скоріше не горіти, а плавитися.
2
Залежно від типу волокна підберіть відповідну фарбу. Для цього прийдіть в господарський магазин або магазин для рукоділля та проконсультуйтеся з продавцем, яка марка фарби підійде саме для вашого випадку. Не забудьте уточнити, що ви збираєтеся носити і прати цю річ - в цьому випадку вам, наприклад, не підійдуть фарби, що використовуються для батика.
3
Будьте уважні і при виборі кольору фарби. Якщо вам потрібно змінити відтінок кольорового трикотажу, майте на увазі, що станеться змішання кольорів. Тому для отримання з жовтої речі помаранчевої потрібно використовувати червоний барвник.
4
Приготуйте річ до фарбування. Її потрібно ретельно випрати і відпороти всю фурнітуру, наприклад, застібки і гудзики.
5
Підготуйте фарбу, дотримуючись інструкції на упаковці. Найкраще розводити її в каструлі в такому обсязі води, щоб ваше трикотажне виріб був повністю покрито барвником і при цьому не мнеться. Воду для розведення фарби краще всього пом'якшити невеликою кількістю соди. Температура розчину для фарбування повинна бути близько п'ятдесяти градусів.
6
Покладіть в каструлю вашу річ, поставте ємність на плиту і доведіть воду до кипіння. Далі дійте згідно з інструкцією, даної конкретної фарбі - скільки часу і при якій температурі потрібно продовжувати процес.
7
Забарвлену річ акуратно вийміть, дайте стекти залишкам розчину і прополощіть її в холодній воді. Потім висушіть. Після фарбування бажано не прати ваш трикотаж кілька днів.