Як пов'язати шаль. облямівки гачком.

Щоб зв'язати шаль, необхідно правильно спланувати її створення та виготовлення. Прекрасний малюнок шалі створюється при чіткому поданні прийомів і послідовності дій. Процес в'язання вимагає творчого підходу.

Щоб самостійно зв'язати пухову хустку, необхідно ознайомитися зі спеціальною літературою. Зазвичай до ескізу додаються вимоги, скільки знадобиться пряжі або пуху. Матеріал краще купити про запас. Пряжа для шалі намотується на бобіну або у вільний моток. Якщо пряжа в мотках, то її треба намотати в бобіни - кружечки з картону, діаметр яких 6,5 см. Щоб вийшла шаль двоцвітна, використовують дві бобіни, перевивом нитки в місцях, де треба змінити цвет.Чтоби зв'язати шаль спицями, потрібні сталеві спиці , з двома гострими кінцями. Розміри № 1,5 мм і № 2 мм. Шматочок обмежувача одягається на один кінець спиці. Довжина спиць може бути різною. Часто використовують спиці 18-20 см. Набуваючи досвіду, ви знайдете для себе оптимально удобние.Для успіху потрібно знати головні три операції. В'язання облямівок, в'язання основних елементів малюнка і вив'язування куточків. Рекомендується зв'язати мініатюрну шаль, щоб навчитися, з гумкою по центру і звичайними каемкамі.Схеми шалі бувають такі: однокруговій, пятікруговая або малюнок, що повторюється. Рухатися слід при в'язці за схемою справа наліво до кордону схеми - осьової лінії шалі. Не треба міняти порядок в'язки рядів, зазначених на схемі. Елементи повинні виконуватися однаково. Куточки на схемі не зображуються. Їх просто в'яжуть згідно з рекомендаціями, опісаніям.Готовую частина шалі краще згортати в хустку або косинку, щоб не заважала і не бруднилася. Так як додаються схеми, зручно прикладати лінійку, щоб не збитися. Зразок краще зв'язати різної товщини, щоб побачити наочно, як виходить малюнок. Вибрати кращий варіант. Ефектно виглядає, якщо поєднувати ажурну в'язку і щільну. Використовуйте різні петлі. Не кидайте в'язання на середині ряду, краще дов'язати весь ряд. Візерунки і краю облямівок зручно позначати маркерами. Малюнок розбийте на окремі частини. Після закінчення в'язки шаль вимагається растянуть.Чтоби створити пухову хустку гачком, потрібно знати, що візерунок складається з різних стовпчиків і петель. Гачок треба тримати в правій руці як ручку. Кінець нитки перекидається через вказівний палець лівої руки до себе і притискається великим пальцем. Нитка проходить між пальцями лівої руки і долонею. Натяг регулюється безіменним і середнім пальцями. Основа-ланцюжок складена з повітряних петель. Коли візерунок шалі обраний, обов'язково вказується, яка пряжа потрібна, і який гачок використовується: № 7, № 1,5, № 3, № 6 та т.д.Вязание шалі - це красиво, елегантно і завжди своєрідно.

Шалі служать прикрасою будь-якого одягу. Їх люблять усі, незалежно від віку. Зв'язати шаль з кута візерунком "ананаси" під силу і початківцям, і досвідченим в'язальниця.
Шалі бувають настільки різноманітними, що деякі з них можуть служити істинним прикрасою найурочистіших нарядів. Вони органічно вписуються в ансамбль, задуманий дизайнером. Шалі попроще бувають практичними і ошатними або тими й іншими одночасно. Будь-яка шаль, привносить нотку романтичності в одяг, навіть повсякденну і буденну. Жінка, накинувшись на плечі шаль, перетворюється на таємничу незнайомку.

Вибір шалі

Прокрутіть журнали і походіть по форумах і сайтам по рукоділлю. Ви обов'язково виберете собі шаль по вкусу.Ісходіте з того, чим має бути пов'язана задумана вами шаль: гачком або спицями. Чим ви володієте краще? Визначтеся, в якій техніці вона буде виконана, якими нитками вив'язати. Тонкі нитки зроблять шаль витонченіше, але зажадають більше часу, терпіння і майстерності для вязанія.Шаль можна пов'язати з окремих мотивів гачком і зшити в одне ціле полотно. Можна в'язати її з кута або з прямої частини шалі, зводячи ряди на кут. Вона може мати вигляд квадрата. Трикутна або квадратна форма - це класика шалей. Обв'язана по краях облямівкою або кистями, шаль може вважатися закінченою.

Шаль, пов'язана гачком з кута

Шаль, яку в'яжуть з кута, дуже зручний варіант і для недосвідчених в'язальниць, і майстринь зі стажем.Начіная з кута, ви збільшуєте полотно, не замислюючись, чи вистачить вам ниток. На худий кінець, вийде всього лише косинка, але це буде закінчена річ, а не черговий "недовяз" в ваших закромах.Очень красива шаль, пов'язана гачком класичними «ананасами» з кута, нескладна в роботі, зате дуже еффектна.От вибору ниток і товщини гачка залежить, буде ваша шаль витонченої, тонкої вихідний річчю або товстої і теплою, більш практичною. І те й інше прикрасить будь-яку даму і будь костюм.

Починаємо в'язання зі схеми

Якщо є можливість збільшити схему і роздрукувати її, щоб не втомлювати очі роздивляємося дрібних деталей на екрані, зробіть ето.Разберітесь, чи всі позначення вам зрозумілі. Якщо є питання, з'ясуйте їх перед початком в'язання. Чи знайомі вам ті прийоми в'язання, які позначені в схемі уловнимі значками. Переробляти нікому не хочеться, тому вивчити невідому операцію заздалегідь буде полезно.Начінается в'язання шалі «з кута малюнком ананаси» з колечка з 8 повітряних петель. В нього формується перший ряд, від якого підуть всі наступні ряди. Вони утворюють малюнок «ананаси» по всьому полотну майбутньої шалі. Ряди додаються за рахунок поступового і послідовного вив'язування стовпчиків з одним і двома накидами, що чергуються ланцюжками з повітряних петель. Будьте уважніше при підрахунку петель і стовпчиків. Варто пару раз помилитися з кількістю ланцюжків і стовпчиків, моментально порушиться симетрія і ваша шаль буде не рівномірно-трикутної, а косою і крівой.После того як трикутне полотно вив'язати до потрібної величини, прикрасьте його по краях кистями. Це легко зробити, нарізавши на рівні відрізки нитки, з якої в'язалася шаль. Зберіть нарізані шматочки нитки по кілька відрізків в пучок. Тепер потрібно протягнути складені вдвічі пучечки в край шалі. В утворену петлю просмикніть обидва кінці майбутньої пензлики, затягніть. Одна кисть готова. Залишилося прикрасити такими пензликами всю шаль і можна починати пишатися своєю роботою. Пов'язана вашими руками шаль зігріє і тіло в прохолодний час, і душу в хвилини негараздів.