Як оновити старий комод.

Якщо у вас є улюблений комод, який ще досить міцний, проте не надто сучасний, ви можете оновити його своїми руками. Надійна річ придбає новий вигляд і прослужить вам ще довгі роки. Як дати старому комоду нове життя?
Вам знадобиться
  • акрилова фарба, дрібнозернистий і грубозерниста шкурка, плита МДФ, самоклеючі картинки, електролобзик, нові ручки
Інструкція
1
Звільніть полки комода. Всі ящики потрібно вийняти, а ручки зняти. Видаліть старе покриття за допомогою крупнозернистою шкурки. Після цього візьміть шкірку з більш дрібним напиленням і обробіть поверхню предмета меблів.
2
Перевірте з'єднання деталей вашого комода: розхитані елементи слід підтягнути. Якщо меблі сильно розпущена, проведіть зміцнення каркаса, використовуючи довгі саморізи. Підсильте комод, пригвинтивши металеві куточки. Закінчивши перевірку і зміцнення, приступайте до підготовки комода до фарбування. Для цього ретельно зашпатлюйте всі нерівності, відколи, отвори. Коли поверхня висохне, обробіть її дрібнозернистою шкіркою, витріть пил від шліфування і заґрунтуйте.
3
Починайте фарбування. Можна використовувати будь-яку акрилову фарбу для меблів. Якщо вам здасться, що одного шару мало, нанесіть фарбу ще раз. Вибирайте той відтінок, який підходить до загального стилю вашої квартири. Дуже красиво виглядає меблі, декорована самоклеючими картинками. Наприклад, для дитячої прекрасно підійде комод із зображеннями улюблених казкових героїв. Наклеюючи такі картинки, треба дотримувати акуратність, не допускати міхурів і заминання.
4
При бажанні ви можете прикрасити комод, використовуючи фігурні накладки. Випиляєте їх з плити МДФ за допомогою електролобзика. Коли накладки готові, намажте їх клеєм з тильного боку і прикріпіть на потрібні місця комода, використовуючи маленькі оздоблювальні цвяхи. Пофарбуйте накладки в той же колір, який ви обрали для комода.
5
Коли прикраси висохнуть, нанесіть на них кракелюрний лак. Після підсихання лаку ви можете пофарбувати накладки тією ж фарбою, що і комод, а можете вибрати інший відтінок. Підберіть нові красиві ручки і прикріпіть їх. Ваш новий комод готовий, залишилося тільки поставити його на місце і наповнити речами.
Зверніть увагу
Перше, що вам знадобиться для того, щоб оновити комод, так це підготувати його до фарбування. Для цього потрібно зняти покриття лаку з поверхні комода, зробити це можна спеціальними шліфувальними апаратами і матеріалами, не варто забувати, що робити це потрібно акуратно, щоб на дерев'яній поверхні меблевого гарнітура не утворилося подряпин.
Корисна порада
При оновленні комоди і тумби можна розмалювати всілякими візерунками та квітами. Візьміть широку кисть і нерівними рухами, застосовуючи техніку стусанів, намалюйте великі квіти.