Як вибрати кращого співробітника. анкета на кращого співробітника у відділі.

Найчастіше роботодавець приймає рішення взяти на вакантну керівну посада не стороннього фахівця, а людину зі свого робочого колективу. Дійсно, такий вибір має різні позитивні сторони, наприклад, людина, що йде на підвищення, вже знає специфіку роботи в організації. Але як же вибрати з декількох претендентів з більш низьких посад кращого?
Інструкція
1
Вивчіть особисті справи співробітників, яких ви вважаєте підходящими для заняття посади. Зверніть увагу на їх термін роботи в компанії, рівень професійної підготовки - наявність дипломів про фахову освіту та проходження курсів підвищення кваліфікації. Найбільш кращим варіантом може стати співробітник, досить довго пропрацював в підприємстві, щоб зрозуміти його специфіку.
2
Якщо кандидатів досить багато, проведіть внутрішній конкурс для заняття посади. Для цього спільно з співробітником відділу кадрів розробіть критерії відбору - професійні результати, мінімальний термін роботи в компанії, необхідні особистісні якості. Також складіть анкету кандидата, яка повинна включати в себе розділ про мотивацію. У подібному розділі кожен учасник конкурсу на заміщення вакансії повинен буде пояснити, чому він хоче зайняти вакантну посаду і якими знаннями і вміннями він володіє для цього.
3
Проаналізуйте отримані вами анкети. Крім цієї інформації, ви можете взяти до уваги результати професійних тестів, якщо такі проводяться у вашій організації.
4
З відібраних кандидатом обов'язково поговоріть особисто. Він повинен проявляти не тільки уміння виконувати свої безпосередні обов'язки, а й якості лідера, які знадобляться на його новій посаді. Адже може виникнути така ситуація, що хороший фахівець не стане хорошим управлінцем.
5
Якщо ви відбираєте кращого співробітника не для підвищення по службі, а, наприклад, для заохочення його зусиль, то вам потрібно звернути увагу на дещо інші параметри. А цьому випадку найважливіше не особистісні якості кандидата, а кількісні і якісні результати його роботи. При необхідності може також оцінюватися його вміння працювати в команді, якщо від цього безпосередньо залежать результати праці.