Як навчитися голосно співати.

Сильний голос - це божий дар. Але цей дар є практично у всіх, хто не має специфічних захворювань горла і бронхів. І для всіх, бажаючих навчитися співу, діє одне правило. Щоб навчитися голосно співати, треба голосно співати. Практика є визначальною у справі тренування голосу.
Вам знадобиться
  • - місце, де вас ніхто не почує хоча б на початку навчання;
  • - магнітофон або пристрій для голосових записів;
  • - збірка віршів або романсів.
Інструкція
1
Почніть навчання в місцях, де вас ніхто не почує. Хоч в шафі замкніться. Ваше завдання - навчитися голосно співати, а не струнко і красиво. Але тим щонайменше не перекручувати голосу і не намагайтеся йому надати особливе звучання. Чи не хрипить, як співаки блатного шансону, якщо у вас немає до цього голосової схильності.
2
Співайте завжди і скрізь, особливо при роботі і фізичної активності. Це змусить легкі звикнути до різкої зміни дихання.
3
Займайтеся легкою атлетикою та ігровими видами спорту. Позитивний вплив бігу на дихальну, серцеву системи і весь організм в цілому давно доведено і незаперечно. А рваний біг навчить ваш організм не збивати подих.
4
Купуйте збірка віршів або романсів. Голосно і чітко читайте їх. Почніть декламацію з декількох хвилин і доведіть до двох або трьох годин. Подібна практика навчить вас не втрачати голоси і стежити за диханням під час декламації. Крім того, вона підготує лицьову мускулатуру. І ваші спів і мова стануть ще більш виразними і чіткими.
5
Освоївшись з віршами і співом в безлюдних місцях, почніть записувати свій голос на диктофон. Уважно слухайте запис. Якщо голос вам самому здасться слабким і неприємним, значить потрібно співати більше і частіше. Допомогти вам зможе спів біля джерела гучних звуків. Спробуйте перекричати працюючий трактор або шум автопоїзда. Але при цьому не забувайте, що співаєте, а не зазивають покупців на ринку. Це наблизить ваш успіх.
6
Коли прослухана запис задовольнить вас силою голосу і гучністю співу, попросіть прослухати вас оточують. Їх критика і похвала стануть справжнім визнанням успіху. Але пам'ятайте, що гучний спів означає приємне слуху. У вас є до чого прагнути далі.
Зверніть увагу
Ви вчитеся співати голосно. Тому навчання співу в хорі або церкви вам не підійдуть. У таких місцях відразу вчать постановці голосу, а не його гучності.
Корисна порада
Для зміцнення голосових зв'язок іноді співайте "гучним" пошепки.