Як нагострити ковзани.

Якість катання на льоду залежить не тільки від майстерності, а й від стану ковзанів і їх заточки. При регулярному використанні леза стираються, заважаючи виконанню маневрів, поворотів та інших фігур. Існують різні способи заточки, які потрібно вибирати в залежності від манери катання і типу ковзанів. Виконувати заточку слід ретельно і уважно, так як вона визначає безпеку на льоду.
Вам знадобиться
  • - шліфувальний круг;
  • - круглий напилок;
  • - наждачний папір;
  • - дрібнозернистий брусок;
  • - заточка для ножів.
Інструкція
1
Фігурні і хокейні ковзани мають по всій довжині леза невелике заглиблення з двома ребрами з боків. Такий жолобок дає можливість збільшити тиск на лід, щоб краще ковзати по ньому, забезпечує маневреність при виконанні складних фігурних елементів, надає ковзанам стійкість. Поступово канавка стирається, тому її потрібно регулярно поглиблювати при заточуванні. Деякі любителі воліють плоскі леза без жолобків, так як на них можна розвивати велику швидкість. Подумайте, який варіант підходить вам.
2
Якщо ви вирішили відмовитися від желобка, візьміть заточку для ножів. Нагострити лезо, тримаючи її перпендикулярно. Наждачним папером зніміть стружку. Другий варіант - з канавкою - виконати складніше. Для цього використовуйте шліфувальний круг або направляючу пластину, щоб по всій довжині леза зробити поглиблення, рівномірний по ширині і розташоване рівно в центрі.
3
Потім круглим напильником поглибте жолоб і надайте йому правильну форму. У деяких випадках достатньо одного напилка, якщо канавка не стерли повністю. Слідкуйте, щоб ребра леза були однакові. Глибина жолобка може бути різною в залежності від типу ковзанів. На фігурних, як правило, роблять поглиблення з радіусом від 11 до 15 міліметрів, хокейні ковзани мають більш глибоку, але вузьку канавку. Коли виїмка готова, зніміть з леза задирки дрібнозернистим бруском. Заточите таким же чином другий коник, намагаючись зробити жолобок такої ж форми і глибини.
4
Бігові ковзани затачивают на спеціальних верстатах. Пару прикріплюють паралельно один одному і лезами вгору. За ним проходить широкий брусок, який формує рівну кромку, після чого тонкий брусок шліфує поверхню леза до ідеального стану. Канавки на таких ковзанах бути не повинно.
5
Якщо заточка лез представляє для вас труднощі, віднесіть ковзани до майстра на громадському ковзанці або зверніться в майстерню. Поясніть фахівцеві ваші вимоги, опишіть стиль катання. Врахуйте, що в деяких місцях не проводять заточку без виїмки.