Як скласти іспит з німецької. Як здають іспити в германии.

Іспит з німецької мови, як правило, викликає бурю негативних емоцій серед студентів, і їх можна зрозуміти: предмет легко дається далеко не кожному, і яскраво виражену здатність до мов володіє зазвичай один-два людини на всю групу. Втім, щоб отримати гідну оцінку, володіти особливим талантом зовсім не обов'язково.
Інструкція
1
Частіше використовуйте мову в своєму побуті. По можливості намагайтеся знаходити фільми, книги і журнали на німецькому, з приходом в наше життя інтернету всі ці матеріали стали доступнішими. Це дозволить мозку звикнути працювати поза стандартного лексикону. Намагайтеся періодично думати і розмовляти німецькою, хоча б по кілька хвилин вранці і ввечері. При цьому не обов'язково контролювати себе з точки зору граматики, правильне її використання прийде з часом. Набагато важливіше розвинути навик говорити вільно і без зупинок, для більшості викладачів саме якість усного мовлення є фінальним критерієм, і всі додаткові питання на іспиті ставляться усно.
2
Завжди намагайтеся перевести здачу іспиту в зручний для вас русло. Навіть коли формат роботи вас не зовсім влаштовує, можна спробувати знайти альтернативу - як варіант, перед усним відповіддю докладно розписати його письмово. Якщо здача іспиту складається з п'яти класичних частин (граматика, лексикон, аудіювання, письмо, розмова), завжди можна зробити акцент на чомусь одному, наприклад, попередньо попрактикуватися у написанні текстів. Хоча б один пункт, виконаний на високому рівні, вже не дозволить викладачеві відразу поставити вам «незадовільно».
3
Спробуйте уникнути здачі іспиту. Для підвищення звітності працівники кафедри часто проводять внутрішні фестивалі, виставляють учнів на наукові конференції або створюють різного роду стін-газети. Виконавши один-два проекти, ви заробите кілька балів у скарбничку «особистого ставлення», і здати іспит буде набагато простіше (а можливо - і взагалі не доведеться).
4
Шукайте підхід до викладача. Всі люди різні, і вони люблять різну манеру відповіді на іспиті. Хтось віддає перевагу коротким, але абсолютно грамотні і вивірені репліки. Хтось, навпаки, не надто серйозно ставиться до грамотності, але цінує великі обсяги тексту цікавого змісту. Уважно слухайте і намагайтеся аналізувати, як викладач приймає інших студентів: нерідко вміння в потрібний момент промовчати може зіграти вирішальну роль.