Як розвинути праву руку.

Важливим моментом підготовки дитини до школи є розвиток дрібної моторики рук. Більшість дітей починають їсти, малювати і освоювати навички письма правою рукою. Але практика показує, що часто дитина до моменту вступу до школи погано володіє навичкою письма. Тому розвиток моторики і точних рухів правої руки дуже важливі для дітей дошкільного віку.
Вам знадобиться
  • - прописи;
  • - олівець;
  • - гра-шнурівка.
Інструкція
1
Прописи і всілякі штрихування відмінно готують руку малюка до процесу письма. Дитина не тільки вчиться малювати лінії, пунктири і фігури. Він також тренує руку і витривалість м'язів. Є різні види штриховок. Наприклад, купіть малюкові зошит «Малюємо по клітинках». Даний посібник допоможе вашій дитині оволодіти навичками просторового орієнтування на аркуші паперу в клітинку, навчить копіювати малюнки і фігурки по точкам. Штрихування випускаються за різними віковими категоріями. Найпростіші вчать малюка у формі гри проводити паралельні, горизонтальні і похилі лінії. Дитина буде малювати травку, стежки або голки у їжачка, навіть не підозрюючи, що так його готують до школи та письма. Використовуйте для малювання м'який олівець. Також стежте за правильною позою дитини і за правильним утримуванням олівця пальцями правої руки.
2
Відмінним помічником у розвитку моторики рук є шнурівки. За допомогою шнурівок можна розвивати не лише руки, а й мислення, увагу і мова. Весела гра не дасть малюку нудьгувати і втомитися. Є величезна безліч шнурівок. Від простих (їжачок і грибочки), до складних - дидактичні ігри на зразок «Сад - город». У ній є поле городу та овочі, які необхідно посадити за допомогою шнурка. У другому варіанті на фруктове дерево потрібно повісити яблука і груші. Шнурівка виробляє точні диференційовані рухи пальців рук.
3
Пальчикові ігри та логоритмічних вправи також сприяють розвитку моторики рук. Можна розучити серію рухів і потім об'єднати це в один великий розповідь. Приклад таких ігор можна знайти в книзі Е. Косінова «Уроки Логопеда». Поступово розучуючи нескладні рухи, ваш малюк навчиться виконувати і утримувати різні пози пальців і рук, тим самим тренуючи м'язи рук. Все це допоможе надалі при листі. Рука не буде швидко втомлюватися, а точні рухи зроблять почерк малюка красивим.