Як вирізати фігурки з овочів.

Красиво оформлене блюдо прикрашає святковий стіл, викликає захоплення гостей і робить привабливим навіть звичну їжу. Мистецтво фігурної нарізки з овочів і фруктів називають карвінгом.
Вам знадобиться
  • - помідор;
  • - відварна морква;
  • - відварений буряк;
  • - кетчуп, майонез;
  • - зелений горошок ;
  • - зелена цибуля;
  • - ріпчаста цибуля;
  • - огірок.
Інструкція
1
Відріжте у помідора нижню і верхню частини. Тонким гострим ножем зрізайте шкірку по спіралі. Поверніть її у формі квітки і прикрасьте, наприклад, листковий салат зверху. Аналогічним чином можна зробити трояндочки з варених буряків і моркви.
2
Зріжте верхівку помідора, виріжте серцевину по колу, залишаючи близько 0,5 см навколо шкірки. Надріжте шкірку у формі пелюсток і відігніть їх. Середину помідора можна трохи закруглити.
3
Відваріть моркву, очистіть її. Наріжте уздовж пластами близько 3 мм завтовшки. Кожну пластинку розріжте на трикутники однакового розміру, у яких виріжте зубчики з одного боку. Розкладіть 4 трикутника назовні зубчиками у формі квітки. В середину капніть кетчуп, майонез або помістіть зелену горошину.
4
Наріжте великі стрілки зеленої цибулі шматочками по 5 - 7 см. З одного боку зробіть через кожні 2 мм надрізи, довгою 1 см. Опустіть цибулю в холодну воду на кілька хвилин. Щіточки з лука візьмуть вигнуту форму. Розкладіть їх у формі ліхтариків.
5
Наріжте огірок скибочками у всю довжину. Потім надайте кожному шматочку прямокутну форму. Вирізуйте по краях пластинки трикутники під невеликим кутом так, щоб у вас вийшла ялинка. Такими фігурками можна прикрасити викладений гіркою салат або гарнір.
6
Розріжте огірок уздовж навпіл. Зробіть тонкі надрізи зверху вниз, не дорізаючи дощенту. Опустіть огірок на пару хвилин в підсолену холодну воду. Обсушіть на серветці. Потім кожен другий листок загніть всередину і поверніть огірок півколом у вигляді гірлянди.
7
надрізати щільну салатну цибулину, не доходячи до денця 0,5 см. Зробіть 4 надрізу, розділивши цибулину на рівні сектори. Потім кожен сектор розріжте ще на 2 - 3 частини. Помістіть в крижану воду на 30 - 50 хвилин. Вийде оригінальна хризантема. Занурте її за бажанням в морквяний або буряковий сік, щоб надати квітці з цибулини помаранчевий або червоний колір.