Як підшити дублянку.

Ваша стара дублянка втратила зовнішній вигляд, модель вийшла з моди або просто набридла? Її нескладно вкоротити, перетворивши тим самим у нове і зручне виріб. А підшити її можна як вручну, так і за допомогою швейної машинки.
Вам знадобиться
  • - лезо для гоління або скальпель;
  • - кравецькі крейда;
  • - голка;
  • - міцні нитки;
  • - наперсток;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Визначте, наскільки ви хочете вкоротити дублянку. Надіньте її на людину, чию річ ви будете підшивати і осноровіте, тобто відзначте довжину виробу від підлоги. Якщо ви хочете підшити річ для себе, то попросіть когось із близьких допомогти вам.
2
Лінію відрізу проводите по лицьовій стороні дублянки за допомогою кравецької крейди або змилка, після закінчення роботи її буде легко стерти щіткою або злегка вологою губкою для миття посуду.
3
Покладіть виріб на рівну поверхню і відріжте по зазначеній лінії лезом або скальпелем. Можна скористатися для цього й ножем, але він повинен бути дуже гострим. Намагайтеся не зачіпати хутро на виворітній стороні. Розділяйте ворс руками.
4
Акуратно видаліть ворсинки хутра, які все ж були пошкоджені лезом. Щоб підгин був не дуже товстим, зріжте хутро уздовж зрізу. Для цього найкраще скористатися машинкою для стрижки волосся або зрізати гострими ножицями.
5
Зігніть зріз на виворітну сторону і прострочіть на швейній машинці подвійним рядком. Однак на сучасних побутових машинках зробити це навряд чи вдасться, так як на них важко обробляти хутро і шкіру, але якщо у вас є стара механічна машинка Зінгер, то у вас вийде впоратися з цим завданням, достатньо лише поставити голку №110 або 120.
6
Також можна підшити дублянку вручну. Розкладіть її на рівній поверхні. Відігніть зріз на виворітну сторону і підшийте потайним або швом «Козлик». При роботі користуйтеся наперстком, так як проколювати мездру голкою досить важко.
7
Щоб підгин виглядав акуратним, отпарьте шов за допомогою праски через марлю або іншу бавовняну тканину, складену в декілька шарів. Поділ можна прикрасити, прикривши шов, шкіряним ремінцем, тасьмою, розшити бісером або зробити аплікацію з залишків хутра. У цьому випадку ваша дублянка стане ексклюзивною.