Як намалювати гладіолус.

Іноді можна годинами дивитися на бутон або стебло гладіолуса, вертіти його в руках і щоразу відкривати щось нове для себе, бажаючи зобразити квітка на полотні. Не тільки людина з великими художніми пізнаннями зможе вловити гру тіней, розкрити гармонію взаємозв'язків структури, форми та змісту у вигляді колірного наповнення, спробуйте і ви.
Інструкція
1
Грамотний малюнок - це правильно вибрані пропорції, хороший фон, почуття світла, вміння вибирати потрібні колірні відтінки і величезне бажання, щоб у вас все вийшло. Перед тим, як малювати гладіолус, розгляньте саму структуру квітки. Які у нього листя, форма суцвіть, зверніть увагу на текстуру всіх складових. Щоб зрозуміти, яка вона, порівняйте пелюстка, наприклад, троянди і гладіолуса, пощупайте їх пальцями. Відчутність - головний помічник на шляху до успіху.
2
Якщо ви новачок, то потренуйтеся в пошуках правильних ліній, обрисів, які можуть навчити зіставляти побачене і намальоване. Не поспішайте малювати квітка таким, як ви його бачите. «Розкладіть» його на прості геометричні фігури і накидайте їх на папері. Так вийде схема квітки.
3
Основоположне в малюнку - це начерк загального силуету. Якщо вам вдалося передати форму суцвіть гладіолуса, то ви на півдорозі до успіху. Завжди намагайтеся знайти в предметі елементи графічної форми. Пелюстки можуть бути округлими, циліндричними, овальними. Розібратися в цьому просто, прикладаючи окремі частини квітки до аркуша паперу. Подібний спосіб малювання найпростіший. Якщо ви відчуваєте масштаб, то легко скоректуєте будь-які розміри.
4
Прорисуйте схему. Сгладьте гострі кути, приберіть зайві лінії. Витягніть бутони і виділіть на них розкрилися листя. Край листа зробіть хвилястим. Намагайтеся уникати уривчастих ліній і гострих кутів.
5
Намалюйте два-три квітки. Приступайте до листів. Їх довжина повинна бути дорівнює 2/3 стебла. Листя вузькі і гострі. По центру кожного зробіть лінію, а від неї тонкими штрихами накидайте прожилки. Стеблу надайте обсяг за рахунок бічної штрихування.
6
Розфарбуйте малюнок. Перевагу віддайте акварелі, фарба лягати напівпрозорим шаром, а тому ви зможете добре бачити графічні лінії. Якщо ви не впевнені в силах, то варто познайомитися з відео уроками, розміщеними в мережі інтернет, докладно розповідають всі етапи нанесення тонів фарб, руху кисті, різні хитрощі, тонкощі у виборі спеціальних матеріалів. Головне, не бійтеся пробувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ecZT8gdDyoE
Зверніть увагу
Гладіолус (Gladiolus), шпажнік, рід красивоквітучих багаторічних клубнелуковічних рослин сімейства ірисових. Стебло прямостоячий, неветвящійся, рідше розгалужених, висота 25-220 см. Листя лінійно-мечовидне, зелені або голубувато-зелені. Суцвіття - колос, одно- або двосторонній.
Корисна порада
Процес малювання затягує і захоплює, тому він порадує вас не менше ніж кінцевий результат. Дивимося відео, як малювати квіти, і повторюємо, адже це відмінний майстер клас з докладним описом. Після нього у нас залишиться маса позитиву і відмінний намальований гладіолус. Відео урок: Як малювати гладіолуси. Техніка одного мазка майстер клас.