Як відкрити документ з розширенням docx.

У файлі з розширенням docx, як в контейнері, містяться всі елементи оформлення текстового документа і сам текст у форматі xml. Такий формат після 2007 року став використовувати в якості основного текстовий процесор Word зі складу офісного пакету Microsoft Office. Використання цього формату не є ексклюзивним правом Microsoft, тому підтримка його передбачається в нових версіях текстових редакторів OpenOffice, Corel Word Perfect і ін.
Інструкція
1
Установіть або поновіть текстовий процесор Word, якщо хочете без будь-яких додаткових перетворень працювати з файлами в цьому форматі. Якщо у вас є така можливість, то після установки нової версії відкривати docx-файли можна буде, як будь-які інші - наприклад, подвійним клацанням миші.
2
Завантажте з сервера Microsoft і запустіть спеціальну програму, яка встановить пакет сумісності для роботи з новими форматами в старих версіях програм офісного пакету. Ця програма одночасно встановлює оновлення для програм Word, Excel і PowerPoint. Після інсталяції стане можлива не тільки робота з файлами, що мають розширення docx, а й docm, xlsx, pptx. Пряме посилання на завантаження файлу встановлення вагою близько 40 мегабайт - http://www.microsoft.com/downloads/ru-ru/details.aspx?FamilyID=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466.
3
Скористайтеся програмними продуктами інших виробників, якщо Microsoft Office Word з яких-небудь причин недоступний. Наприклад, це може бути текстовий редактор з набору програм Open Office. Якщо у вас встановлена якась з версій операційної системи Linux, то цей програмний продукт повинен бути встановлений за замовчуванням. Версію для роботи з ОС Windows в базовому варіанті можна завантажити з сайту виробника цього пакету програм (http://download.openoffice.org), а варіант, адаптований до російської мови, можна завантажити з цієї сторінки - http://i-rs .ru/download. Обидва дистрибутива розповсюджуються безкоштовно.
4
Конвертуйте docx-файл в doc-файл за допомогою якого-небудь онлайн-сервісу, якщо вам треба виконати це один раз, а встановлювати програми для постійної роботи з такими файлами не потрібно. Скористайтеся, наприклад, сайтом компанії InvestInTech - http://doc.investintech.com. В інтернеті можна знайти сервіси, що конвертують файли docx не тільки в doc, але і в інші формати. Наприклад, на сторінці http://docx2doc.com можна вибрати перетворення не тільки в текстові формати doc, pdf, html, rtf, txt, odt, але і в графічні jpg і png.
docx - формат документів, що став основним для Microsoft Word починаючи з версії Microsoft Word 2007. Цей формат відрізняється від використовувався раніше doc тим, що повністю побудований на стандарті XML і по суті являє собою zip-архів, що містить цілий набір файлів : власне текст, картинки і т. д. Як же поводитися з файлами в цьому форматі?
  1. Найбільш логічний спосіб - для того, щоб відкрити docx використовувати Microsoft Word 2007. Як правило, якщо офісний пакет 2007 або пізнішої версії встановлений в системі, то навіть і питання про відкриття файлу docx не виникає, бо це розширення розпізнається системою автоматично як відноситься до Microsoft Word, ця ж програма використовується для його відкриття. Недолік подібного рішення лише один: у ряді випадків установлення офісного пакету версії 2007 або вище неможлива або небажана, наприклад, через його високу вартість.
  2. Якщо в системі встановлений Microsoft Word попередніх версій, наприклад 2003, то відкрити docx файл все ж можна, попередньо пропустивши його через конвертер. Конвертер і рекомендації щодо його використання можна знайти на сайті Microsoft (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displaylang=ru).
  3. Для вилучення містяться в документі зображень або інших об'єктів можна просто розпакувати docx файл архіватором, наприклад 7-zip, і відшукати необхідні файли серед вмісту вийшла папки. Якщо архіватор відмовляється сприймати файл як архів, перейменуйте його з розширенням zip.
  4. Формат docx розпізнається і відкривається останніми версіями безкоштовної альтернативи офісного пакету від Microsoft - пакетом Open Office.