Як уберегтися від свинячого грипу.

Багатьох людей з першим настанням холодів хвилює питання: як уберегти себе і своїх близьких від свинячого грипу? Дане захворювання, так само як і будь-яке інше респіраторне захворювання, передається повітряно-крапельним шляхом. До групи ризику входять люди з ослабленим імунітетом, при наявності астми, цукрового діабету, хвороб серця і нирок, а також вагітні жінки.
Інструкція
1
Влада намагаються вживати заходів, щоб епідемія не поширилася, закривають дитячі дошкільні групи і класи на карантин. Але варто пам'ятати, що багато чого залежить тільки від вас. Необхідно вести себе максимально грамотно в умовах, в яких шанси заразитися свинячим грипом зростають багаторазово. Перш за все, якщо ви перебуваєте в місці ймовірності поширення даної інфекції, уникайте великих скупчень людей, зведіть контакти з ними до мінімуму. Якщо ви раптом відчули нездужання, негайно зверніться до лікарні за медичною допомогою, у жодному разі не займайтеся самолікуванням.
2
Наступна міра запобігання від зараження свинячим грипом - дотримання особистої гігієни. Після приходу з вулиці негайно вирушайте у ванну мити руки з антисептичним засобом. Мийте руки перед їжею і змушуйте дітей робити те ж саме. Майте при собі (в сумочці) антисептичний гель або хоча б вологі серветки, щоб у вас була можливість очистити руки, перебуваючи поза домом. Чхаючи і кашляючи, обов'язково закривайте рот і ніс хусткою. Доречним буде носити марлеву пов'язку в місцях скупчення людей.
3
Намагайтеся уникати контактів з людьми (родичами або колегами), якщо у них помітні явні симптоми застуди. Частіше провітрюйте приміщення і не торкайтеся брудними руками до особи - очей, носа і рота.
4
Для профілактики зараження приймайте вітамін С і ліки, що допомагають підвищити імунітет: лимонник, настоянка родіоли рожевої, «Циклоферон», інтерферон, елеутерокок. Ці кошти допоможуть підвищити опірність організму до вірусів. Перед прийомом даних ліків варто проконсультуватися з лікарем.
5
За два місяці до очікуваної інфекції свинячого грипу необхідно зробити щеплення, звичайно масова вакцинація починається в осінній період (взимку робити вже пізно). При цьому людина повинна бути абсолютно здоровий.