Як побудувати графік функції в Маткад.

Mathcad є програму, середовище для виконання різних математичних і технічних розрахунків на комп'ютері, вона забезпечена простим графічним інтерфейсом. Цей додаток дозволяє не тільки робити розрахунки, а й будувати на їх основі графіки.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Mathcad.
Інструкція
1
Запустіть програму MathCad, щоб виконати побудову. Цей додаток підтримує різноманітні види функцій. Спочатку виконайте введення вирази, для якого необхідно зробити графічне відображення. В панелі математичних знаків клацніть по кнопці, на якій зображено графік. На екрані буде відображена палітра з прикладами графічних елементів.
2
Клацніть в палітрі по кнопці з зображенням двовимірного графіка, в результаті з'явиться його шаблон. Введіть в поле введення шаблону ім'я незалежної змінної, располагаемой по осі Х, аналогічно введіть ім'я для розташування по осі Y. Клацніть лівою кнопкою миші поза межами малюнка. Необхідна побудова в Маткад завершено.
3
Змініть масштаб на побудові. Якщо виділити його, то в куточках відобразяться цифри, що відображають його масштаб по осях Y і Х. Типово побудова графіка в Mathcad виробляється на відрізку зміни х від -10 до +10, а по осі Y масштаб встановлюється автоматично. Після завдання функції вкажіть діапазон зміни аргументу x. Для цього на рядку з формулою пропишіть x: = -30 ... 30.
4
Змініть зовнішній вигляд графіка, для цього клацніть правою кнопкою миші по малюнку, виберіть опцію «Формат». У закладці «Осі» включите сітку, задайте кількість осередків. У закладці «Сліди» ви можете встановити форматування ліній, наприклад, задати її вид: пунктирна, суцільна, точки. Перейдіть в закладку «Мітки».
5
Введіть у відповідних полях підписи осей і назва самого графіка. Після вибору всіх потрібних налаштувань ви можете зберегти їх для використання в подальшому. Для цього перейдіть в закладку «умовчання», встановіть прапорець у полі «Використовувати як умовчання». Щоб розмістити на одних осях два графіка, запишіть нижче першої функції другу, для цього клацніть по кнопці з буквою «Б», впишіть формулу і задайте діапазон, графік буде побудований на тих же осях.