Як скласти процентовку.

процентовки являє собою особливий вид кошторису, в якій міститься інформація про фактично виконані роботи. При цьому розраховується процентне співвідношення між обсягом виконаних робіт і повним об'ємом по всій кошторисі. Порядок подання та складання процентовки визначається Постановою Держкомстату РФ № 71а від 31.10.1997 року.
Інструкція
1
Використовуйте для складання процентовки акти виконаних робіт з бухгалтерським формам КС-2, КС-3, і в деяких випадках КС-6а, а також форми, які надає генпідрядник.
2
Подайте до початку процентовки відомості, в яких міститься інформація про списуються матеріалах, витрачених при виконанні робіт. Також необхідно відзначити, яке обладнання було встановлено на об'єкті, та надати копії документів змонтованого обладнання. Іноді буває так, що генпідрядник намагається завищити обсяги, тому необхідно ретельно перевіряти всі супровідні документи.
3
Розпочніть підготовку до складання процентовки за кілька тижнів до встановленого терміну, в ідеальному варіанті почніть працювати над нею відразу ж після підписання попередньої. Складіть план робіт і проектів, які необхідно виконати в поточному звітному періоді для підготовки вихідних даних.
4
Відвідайте об'єкт, перевірте поточний стан робіт. Пам'ятайте, що за неправильну звітність провину покладуть на вас, а не на начальника ділянки або виконроба. Зберіть повну і достатню базу для складання процентовки.
5
Заповніть необхідні замовником і генпідрядником форми для процентовки. По кошторисах або розподілу складіть інформацію за обсягами закриваються робіт. Покажіть обсяги робіт технагляду, для чого необхідно провести його представника по об'єкту і вказати на моменти, які вказуються в процентовки. Отримайте у технагляду підтвердження за виконавчим листом зазначених обсягів.
6
Закрийте всі приписи. Передайте генпідряднику довідку, отриману в технагляд по виконаних роботах, яка підтверджує дані процентовки. Останнім етапом буде надання звітності замовнику. При цьому необхідно повною мірою довести обсяг виконаної роботи, в іншому випадку він може відмовитися підписувати складену процентовку.