Як подолати страх польоту.

Страх авіаперельотів є однією з найпоширеніших людських фобій. Для тих, хто не хоче назавжди залишитися бранцем власної психіки, психологами розроблено низку заходів, які допомагають як позбутися від невеликої нервозності, так і запобігти справжні приступи паніки.
Інструкція
1
Зберіть інформацію про літаки і авіаперельотах. Страхи часто виникають через недостатню обізнаність в цьому питанні, в результаті чого будь струс може викликати напад паніки. Черпаючи інформацію з сайтів авіакомпаній, а не з фільмів-катастроф, ви будете знати, що не все, що відбувається з літаком в повітрі, пояснюється виключно відмовою двигунів.
2
Відвідайте аеропорт і спостерігайте, як літаки благополучно приземляються на злітно-посадкову смугу. Психологи радять візуально закріплювати позитивні образи, в даному випадку образ успішно окончившегося перельоту. Розгляньте виходять пасажирів і тих, хто зустрічає їх квітами або міцними обіймами. Надалі відтворюйте побачене в своїй пам'яті.
3
Відвідайте спеціальний тренінг для страждаючих аерофобією. Частотним методом боротьби зі страхом є метод занурення у віртуальну реальність. За допомогою комп'ютерної програми і спеціального шолома ситуація польоту відтворюється у всіх подробицях з різних позицій: пілота і пасажира. Перемогти страх, викликаний віртуальною реальністю, набагато легше, оскільки програма буде поступово привчати вас до авіаперельоту. Імунітет, який виробляє психіка під час подібних вправ, допоможе впоратися з панікою і на борту справжнього літака.
4
Виконуйте розслаблюючі вправи. Перебуваючи в аеропорту або в пасажирському кріслі, приведіть в норму дихання і постарайтеся розслабитися. Робіть носом глибокий вдих, а потім повільно видихайте, подумки рахуючи до трьох. При цьому можна піднімати і опускати плечі з максимальною амплітудою. Знизивши м'язову напругу в області шиї, ви відчуєте, що занепокоєння також відступає.
5
Знайдіть собі заняття на час перельоту. Щоб відволіктися від непотрібних думок слухайте музику, читайте або дивіться кінофільми. Ноутбук є справжнім порятунком для всіх, то страждає аерофобією. Єдиним мінусом є те, що їм не можна користуватися під час посадок і перельотів.
Зверніть увагу
Не варто заглушати фобію алкоголем. Крім інших побічних дій, він може посилити страхи.
Аерофобія називають боязнь польотів на літаках та інших літальних апаратах. Це дуже поширений страх, який заважає жити повноцінним життям. Однак з даним видом фобії можна впоратися. Якщо ви входите в число людей, що зазнають паніку при вигляді авіаквитка, не зневіряйтеся. Слідуючи нескладним рекомендаціям, ви зможете назавжди розпрощатися з аерофобією.
Інструкція
1
Першим ділом розберіться в проблемі. Почніть з самого початку. Почитайте про безпеку польотів. Вивчіть статистику і порівняйте ризик, якому піддаються пасажири авіалайнерів і автомобілісти. Ви переконаєтеся, що літак є найбезпечнішим видом транспорту.
2
не зосереджуватися на майбутній політ. Постарайтеся зовсім не концентруватися на ньому. Думайте про майбутню подорож і про ті приємні події, які очікують вас на відпочинку.
3
Визначте, в якій частині тіла страх найбільш відчутний (груди, живіт, горло і т.д.). Потім уявіть, що ви дихаєте через неї. Відчуйте, як на видиху вона поступово розслабляється, а страх випаровується.
4
Постарайтеся усвідомити, що авіапереліт є звичайним дією, таким же, як поїздка на автомобілі або будь-якому іншому транспортному засобі і не становить жодної небезпеки.
5
Зберіть всі речі заздалегідь, щоб перед виходом з дому у вас не виникла паніка з приводу того, що ви щось забули або не встигли.
6
Виїздіть в аеропорт заздалегідь, щоб уникнути непотрібних хвилювань через можливе запізнення на рейс.
7
Візьміть в літак книгу, плеєр з приємною музикою або ноутбук з фільмами, які ви давно хотіли подивитися. Головне, придумайте собі захоплююче заняття, яке відверне вас від непотрібних думок і необгрунтованих страхів.
8
Покладіть в сумочку заспокійливі препарати. Якщо виникне необхідність, прийміть їх. Утримайтеся від вживання спиртних напоїв. Алкоголь може викликати тахікардію, стенокардію, підвищення артеріального тиску, посилити почуття страху і т.д.
9
Не надягайте в політ вузьку і обтягуючий одяг. Вона не повинна заважати кровообігу і сковувати ваші рухи. Віддайте перевагу вільним речам з натуральних тканин. Виберіть зручне взуття.
10
Перед польотом і в літаку не пийте кави. Кофеїн посилить вашу тривогу.
11
Пам'ятайте, що пілоти відповідають не тільки за життя пасажирів, а й за свою. Тому вони зроблять все необхідне для того, щоб політ пройшов безпечно і максимально комфортно.