Як поливати хризантему.

Добре продуманий полив дуже важливий для життя хризантеми. Якщо їй створені потрібні умови і забезпечена необхідна вологість ґрунту, то під час усього вегетаційного періоду та періоду бутонізації, вона буде швидко рости, формувати листя і довго цвісти.
Вам знадобиться
  • Вода
Інструкція
1
Враховуйте, що кожен сорт вимагає різного обсягу води при поливі. Наприклад, ті хризантеми, у яких листя великі і м'які, вологи випаровують значно більше, ніж сорти з жорсткими і невеликими листям. Тому останні потрібно поливати рідше і менш рясно, ніж перші.
2
Обмежте полив, коли ваша хризантема почала цвісти. Частіше залишаєте грунт сухий, щоб продовжити період цвітіння. Коли наступає період бутонізації і припиняється ріст листя, рослини стають менш вимогливими до наявності вологи.
3
Щоб точно визначити регулярність і обсяг поливу, враховуйте температуру повітря, напрям і силу вітру, кількість опадів. Важливим чинником є також структура ґрунту, її фізичні властивості і місце посадки. Крім того, в цьому відношенні хризантеми - досить чутливі рослини. З одного боку, для хорошого розвитку їм дуже важливий рясний полив, а з іншого боку, вони не переносять застою води в грунті.
4
Знайдіть для посадки хризантеми таке місце, де навесні не застоюється волога від танення снігу. Дуже часто трапляється так, що саме з цієї причини рослина гине, а садівники думають, що вона просто замерзла взимку. Всьому виною - вимокання її коренів, що не переносять зайвої вологи. Місцезнаходження рослини в чому визначає вимоги до його подальшого поливу.
5
Восени виконайте дренаж ґрунту на підібраному місці для посадки, якщо там відсутній природні ухил. Коли такої можливості немає, перед стійким настанням заморозків викопайте хризантему разом з великим комом землі. Потім оберніть ком декількома шарами газет або обгорткового паперу. На сухому місці викопайте яму глибиною близько 40 см, розмістіть в ній кущ, присипте землею і злегка ущільніть. На відстані в 1 м викопайте невелику канаву, по якій навесні буде стікати тала вода і вбереже вашу хризантему від загибелі.