Що таке експозиція.

Отримати хорошу фотографію, передавши всі світлові нюанси відповідно реальним видимим людському оку характеристикам знімається об'єкта, - мрія будь-якого фотографа або оператора. Передача необхідної кількості світла для реєстрації якісного зображення залежить від експозиції.
Інструкція
1
Експозиція у фотографії - це кількісний показник впливу світла на світлочутливий шар матриці або фотоплівки. Ця величина дорівнює добутку світлового потоку (освітленості), що припадає на оброблювану поверхню, на часовий інтервал, протягом якого світло діє на неї. Експозиція вимірюється в «люксах-на-секунду» - лк * с.
2
Технічно замість поняття «експозиції» частіше використовують термін «експопара». Експопара - це сукупність двох параметрів, витримки і діафрагми. Витримка - це часовий інтервал, протягом якого світло впливає на світлочутливий шар матриці або емульсію фотоплівки. За тривалість витримки «відповідає» фотографічний затвор, який після певного часу перекриває світловий потік.
3
Діафрагма (від греч. «Перегородка») - це оптичний пристрій в будові об'єктива, яке дозволяє регулювати кількість світла, що проходить, а саме контролювати відповідність яркостей у фотозображення і що знімається. Крім того, за допомогою діафрагми можна керувати глибиною різкості при фотозйомці.
4
Отримання правильної експопари для конкретної зйомки називається «Експозамір». В аматорських фотокамерах цей процес, як правило, автоматизований. У професійних же фотоапаратах це відключається. При експозамер враховується чутливість плівки (матриці), контрастність, відстань до об'єкту зйомки і пр.
5
У професійній фотозйомці часто використовують «експокоррекцию». Це ручне зміна (зсув) експопари. Цей прийом застосовують, якщо результати чинного визначення експозиції не дозволяють точно передати світловий діапазон фотографії, наприклад, знімається об'єкт володіє різкими переходами з яскравого світла в глибоку тінь, як при зйомці темного лісу на тлі яскравого блакитного неба. Також експокоррекция застосовується в зйомці проти джерела світла (сонця, яскравою лампи) або на фоні сходу/заходу сонця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_5oaiIg_XAc
Зверніть увагу
Експокорекція присутній і в аматорських камерах, але вона, як правило, запрограмована в різних режимах зйомки, наприклад, зйомка в темряві, портрет або рухомий об'єкт.
Корисна порада
Чим більше світлочутливість плівки (матриці), тим менша вимагається експозиція фотографії.