Як встановити панелі у ванну кімнату. Як обшити ванну пластиком.

Через постійно підвищеної вологості, внутрішня обробка ванної кімнати має свою специфіку. В основному це стосується використовуваних матеріалів. Можна обробити приміщення кахельною плиткою. Але якщо потрібен більш дешевий варіант, варто подумати над тим, щоб встановити панелі у ванну кімнату.
Вам знадобиться
 • - пластикові панелі;
 • - металеві напрямні та профілі для стельової обрешітки;
 • - пластикові профілі для стінного настилу;
 • - фінішні пластикові профілі;
 • - пластикові кути;
 • - можливо, пластиковий підлоговий і стельовий плінтус;
 • - пластикові куточки для ванної;
 • - ножівка по металу ;
 • - саморізи;
 • - пластикові дюбелі;
 • - перфоратор;
 • - хрестова викрутка або шуруповерт.
Інструкція
1
Створіть на стінах розмітку під установку П-подібних напрямних, в яких фіксуватимуться металеві профілі, призначені для кріплення стельових панелей. Виміряйте висоту стін. Відніміть з цієї висоти величину відступу від стелі до внутрішньої поверхні панелей (воно вибирається виходячи з габаритів стельових світильників і одно зазвичай 6-10 см). Отримане значення буде відстанню від підлоги до нижніх крайок направляющіх.Просверліте в направляючих отвори для кріплення. Прикладіть їх до стін на обчисленої висоті. За допомогою будівельного рівня скоректуйте їх положення так, щоб воно стало строго горизонтальним. Позначте на стінах положення кріпильних отворів в направляючих.
2
Закріпіть на стінах металеві напрямні. Просвердлите перфоратором отвори в намічених місцях. Вбийте в отвори пластикові дюбелі. Прикладіть напрямні до стін і зафіксуйте їх за допомогою саморізів.
3
Створіть обрешітку для установки стельових панелей. Відріжте кілька фрагментів металевого профілю. Довжина фрагментів повинна бути такою, щоб вони вільно входили в направляючі і рухалися по них, але при цьому не були занадто короткими. Ідеальним буде загальний зазор 5 мм. Вставте фрагменти профілю в направляючі з кроком 0.6-0.8 метра.
4
Створіть обрешітку для установки стінових панелей. Горизонтально закріпіть на всіх стінах фрагменти пластикового профілю з кроком 0.4-0.7 метра. Відстані першого і останнього фрагментів від статі (або верхнього краю ванною) і стелі відповідно, повинні бути не більше 5-7 см. Торцеві частини профілю повинні розташовуватися строго в кутках приміщення (тобто варто максимально точно підганяти довжину фрагментів профілю до довжини стін ) .Крепленіе проводите за допомогою саморізів. Аналогічно процесу установки металевих напрямних, свердлите в профілях отвори, наносите розмітку на стіни, свердлите отвори в стінах і забивайте в них дюбелі. Потім фіксуйте профіль.
5
Встановіть панелі на стелю ванної кімнати. Відріжте фрагменти панелей необхідної довжини. Проріжте в них отвори для монтажу світильників, якщо це необхідно. Закріпіть панелі на металевих профілях саморезамі.Зафіксіруйте першу з панелей саморізами з двох сторін (за обидві монтажні кромки). Наступні панелі щільно вставляйте в пази попередніх і фіксуйте саморізами вільну кромку. Для кріплення панелей краще використовувати короткі автомобільні саморізи з плоскою головкою.
6
Встановіть панелі на стіни ванної кімнати. Якщо буде використовуватися пластиковий плінтус, то заздалегідь розріжте його потрібним чином і прокладете уздовж стін. Також підготуйте і прокладете уздовж кромки ванній пластиковий куточок. Підготуйте необхідну кількість панелей потрібної висоти, відпилявши їх ножовкой.Отрежьте фрагмент фінішного профілю потрібної довжини і зафіксуйте його з правого боку дверного отвору. Фіксацію виробляєте металевими скобами, вставляли в профіль обрешітки. Вставте панель в плінтус і встановлений фінішний профіль. Закріпіть металевими скобами задню кромку встановленої панелі.Добавьте наступну панель, щільно вставивши її в паз попередньої і зафіксувавши задню кромку скобами. Діючи аналогічним чином, встановлюйте панелі вздовж стін. В кутках приміщення використовуйте пластиковий куточок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xWOAcs-fg18