Як знайти роботу через агентство.

Пошуки роботи - складний період для кожної людини. Більшість людей намагаються використовувати для нового працевлаштування свої старі зв'язки і знайомства, а багатьом доводиться вдаватися до послуг кадрових агентств. Однак не кожне агентство здатне дійсно знайти підходяще саме вам місце роботи.
Вам знадобиться
  • - договір з кадровим агентом про посередницькі послуги в пошуку роботи;
  • - резюме.
Інструкція
1
Існує декілька видів кадрових агентств: одні беруть гроші за пошук роботи протягом певного періоду; інші шукають роботу до «переможного кінця», а після знімають певний відсоток від першої заробітної плати. Якщо вже вибирати між цими двома формами співробітництва, віддайте перевагу другому - так ви можете бути впевнені, що фірма буде особисто зацікавлена в швидкому пошуку роботи, і гроші ви заплатите за реально надану послугу і отриманий результат.
2
Як правило, в кадровому агентстві пропонують безліч вакансій різних напрямків. Щоб уникнути цього, в договорі відразу уточніть спеціальність, по якій вам потрібно шукати роботу. Зверніть увагу також на термін роботи кадрового агентства на ринку. Зараз є безліч фірм-одноденок, які беруть гроші за пошук роботи, а після зникають в невідомому напрямку.
3
На ринку підбору персоналу існують також фірми, послуги яких оплачують самі роботодавці. Такі кадрові агентства ще називають рекрутинговими або хедхантерами. Рекрутингові компанії в основному спеціалізуються на підборі висококваліфікованих фахівців: бухгалтерів, менеджерів, інженерів, медиків та т.п. Переважно працювати саме з такими агентствами, так як вони не беруть грошей з претендентів. Особливо часто такі організації зустрічаються в інтернеті.
4
При зверненні в рекрутингове агентство, як і в будь який інший, поцікавтеся заздалегідь його досвідом роботи, успіхами в пошуку персоналу, компаніями, з якими воно співпрацює.
5
Часто зустрічаються кадрові агентства, що беруть плату як з компанії, так і з претендента. У бізнесі це не вітається, і підприємства, які дізнаються, що за послуги була взята подвійна оплата, більше в такі агентства не звертаються. Намагайтеся обходити такі організації стороною.
6
Звертаючись в кадрове агентство, підготуйте своє резюме. Його можна написати заздалегідь або ж скласти разом з менеджером з пошуку персоналу. Іноді резюме вам можуть допомогти скласти безкоштовно, іноді - за додаткову плату. В общем-то, написання резюме - справа нескладна і якщо що, в інтернеті зараз є безліч зразків. Так що можете просто вписати ваші дані в готовий шаблон і сміливо вирушати до вашого посереднику.
Корисна порада
Простежте за тим, щоб в резюме не було граматичних помилок і нісенітниці. Перше враження про вас у роботодавця складеться саме по резюме.