Як вибрати охорону.

Як правило, для виконання охоронної діяльності керівники підприємств вибирають охоронців на підставі рекомендацій та особистих зв'язків. Однак існують загальні критерії відбору, які допоможуть не помилитися у виборі і зорієнтуватися на ринку охоронних фірм.
Вам знадобиться
  • - ліцензія на охоронну діяльність;
  • - термін існування охоронної фірми;
  • - коло клієнтів і профіль фірми (спеціалізація на охорону вантажів, радиоохранного, особистої охорони і т. П. );
  • - технічні засоби зв'язку (рації, системи відеоспостереження);
  • - зброя для воєнізованої охорони (гладкоствольні рушниці або пістолети ІЖ-71);
  • - страховка охоронної діяльності.
Інструкція
1
Насамперед при виборі охоронної фірми поцікавтеся наявністю ліцензії на здійснення охоронної та/або детективної діяльності. Індивідуальна ліцензія повинна бути як у керівника структури, так і у всіх охоронців, які будуть нести службу на ваших об'єктах. Ліцензування співробітників приватних охоронних підприємств проходить досить жорстко, що гарантує високий професіоналізм і відсутність кримінальних зв'язків.
2
Другий факт, на який потрібно звернути увагу - термін роботи охоронної фірми і вартість послуг. Компанії з дешевими послугами можуть виявитися одноденками, а висока конкуренція відразу відсіває всіх, хто виявився не здатним надавати необхідну якість охорони.
3
Не забудьте перевірити також адреса охоронного підприємства. Наприклад, у Москві згідно з вимогами уряду фактична адреса охоронного підприємства повинен збігатися з юридичною. Кімнати для зберігання зброї також повинні знаходитися за даною адресою.
4
Якщо ви хочете найняти озброєну охорону, врахуйте, що законом приватним охоронцям дозволено використовувати гладкоствольні рушниці та/або пістолети ІЖ-71. Автомати, гранатомети або безвідкатні гармати не допускаються.
5
Вичерпну інформацію про ту чи іншу охоронній фірмі можуть дати так звані «галузеві» структури: Федеральна служба безпеки, Російський союз підприємств безпеки, правоохоронні органи. Для надійності поцікавтеся у них певною фірмою, адже часто засновниками охоронних підприємств стають колишні співробітники силових органів.
6
Наявність постійних клієнтів - ще одна ознака стабільної роботи підприємства. Будь-яка серйозна охоронна фірма має своє портфоліо - список та відгуки найбільш солідних замовників.
7
Також поцікавтеся, страхує чи фірма свою професійну відповідальність? Якщо так, то хто і як компенсує втрати при неналежному виконанні охоронцями своїх функцій.
Зверніть увагу
Зверніть увагу також на технічні засоби, що використовуються охоронцями, і вміння ними користуватися. При невеликому бюджеті на охорону, скористайтеся пультової охороною, а не особистою присутністю на об'єкті групи охоронців. Це обійдеться вам в значно меншу суму. У цьому випадку вам встановлять сигналізацію, при спрацьовуванні якої на об'єкт виїде група швидкого реагування. Головне, заздалегідь обговоріть в договорі час її приїзду. Зазвичай, це становить 5-7 хвилин.
Корисна порада
Щоб не сумніватися в професійній кваліфікації охоронців, зверніться до незалежних експертів - в солідні охоронні фірми або школи з підготовки охоронців. Вони проведуть комплексну атестацію ваших майбутніх охоронців і зроблять висновки про їх профпридатності.