Як вибрати фотоплівку.

Незважаючи на те, що зараз час цифрової фотографії, багато фотографів, як професіонали, так і любителі, віддають перевагу плівці. Механічні камери надійніше цифрових, а можливість міняти матрицю з кожною новою плівкою виключає додатковий дорогий ремонт.
Інструкція
1
Всі плівки можна розділити на окремі види по формату. Звичайнісінька плівка має формат 24x36 мм і називається тип 135. Ця плівка вузького формату, вона підходить для більшості компактних камер і продається в будь-якому фотомагазині. Середній формат - плівка типу 120, її ширина 56 мм, а довжина розрахована на 16, 12 або 10 кадрів. Найбільший формат плівки - широкий - використовується вкрай рідко. Така фотоплівка випускається в листах. Середній і широкий формат не підходять для звичайних камер і використовуються фотографами-професіоналами.
2
Світлочутливість - ще одна важлива характеристика, вона має фіксовані значення, визначені світовим стандартом ISO. Якщо знімаєте в сонячні дні, вибирайте плівку зі світлочутливістю 100 одиниць. Для зйомки в приміщенні і на вулиці при похмурій погоді 200 одиниць буде достатньо. Якщо приміщення погано освітлене, скористайтеся плівкою 400-800 одиниць. Пам'ятайте, що чим більше світлочутливість, тим менше деталізація і різкість.
3
Плівки можуть бути як кольоровими, так і чорно-білими. Обидва види мають багато різновидів, що відрізняються рівнем деталізації, тоновим діапазоном і контрастністю. Вибір найчастіше залежить від уподобань фотографа або завдань зйомки. Монохромна плівка доступна для прояву в домашніх умовах, а кольорову вам доведеться нести в фотолабораторію.
4
При виборі плівки також звертайте увагу на індекс. VC або С означає підвищену насиченість або контрастність. NC або S - плівки нейтрального діапазону.
5
Крім стандартних, існують плівки, призначені для зйомки специфічних завдань. Так, наприклад, при створенні пейзажу в ІЧ-діапазоні, потрібен не тільки спеціальний фільтр для оптики, а й відповідна плівка, наприклад Rollei Infrared. Якщо ви використовуєте високоякісну оптику, візьміть спеціальну фотоплівку надвисокої роздільної здатності. Так ви зможете побачити можливості свого об'єктива в повній мірі.
6
Для першого досвіду з плівкою фотографам-аматорам необов'язково купувати дорогий фотоапарат. Вам підійде будь плівковий компактний фотоапарат і стандартна плівка типу 135 (35 мм). Пам'ятайте про те, що не всі механічні камери мають вбудований експонометр, а значить значення витримки і діафрагми доведеться виставляти вручну.