Як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 2115. замінити ремінь грм ваз 2115.

Ремінь ГРМ необхідно міняти через 50-60 тисяч км пробігу автомобіля. Якщо заміну не виконати вчасно, то це може згубно позначитися на роботі двигуна і нанести ушкодження машині, а вартість ремонту буде непорівнянна з невеликою ціною на сам ремінь. Обрив супроводжується глухим звуком, після чого двигун перестає працювати.
Вам знадобиться
  • - новий ремінь ГРМ;
  • - набір автомобільних ключів.
Інструкція
1
Придбайте новий ремінь ГРМ, але не купуйте дешеві моделі. Незважаючи на те, що термін служби у таких ременів може бути великим, на практиці передбачити, коли буде обрив, неможливо.
2
Зніміть захисний кожух ременя, прикручений за допомогою трьох болтів, два з яких знаходяться ззаду, а один - збоку. Не забудьте поставити машину на ручне гальмо. Послабте болти правого колеса, поддомкратьте авто і зніміть колесо.
3
Відкрутіть два самореза для кріплення правого бризковика. Якщо є бажання, то можете зняти захист картера і зняти бризговики цілком. Вам відкриється доступ до шківа проводу генератора.
4
Приберіть ремінь приводу генератора, послабивши кріплення у верхній його частині. Будьте обережні - не зашкодить обмотки.
5
Ослабьте кріплення датчика для оборотів коленвала, який розташований впритул до приводу генератора. Відсуньте датчик на пару сантиметрів. Необхідності знімати його немає.
6
Вийміть заглушку над маховиком і зафіксуйте його. Найкраще це зробити за допомогою ріжкового ключа на 13. Також відкрутите болт шківа приводу генератора на коленвале. Для цього можна скористатися балонним ключем. Зніміть ремінь з-під шківа - більше нічого розбирати не доведеться.
7
Потягніть за інсталяційний вусик і крутите шків проти годинникової стрілки до його зупинки. Виставте зубчастий шкіф міткою вгору, ввернувши болт кріплення і обертаючи коленвал за годинниковою стрілкою. Мітку лючки над маховиком сумістите з покажчиком двигуна. Зафіксуйте маховик за допомогою гайкового ключа або викрутки.
8
Ослабьте кріплення у натяжної ролика і поверніть його в положення, коли ремінь натягнутий найменше. Одягніть ремінь ГРМ на шківи і помпи коленвала. Звідти ремінь під ролик, натягніть його руками і надіньте на шків распредвала.
9
Почніть повертати ролик проти годинникової стрілки і поступово натягуйте ремінь. Правий його ділянку закручуйте пальцями на 90 градусів. Закріпіть ролик.
10
Проверните колінвал на 2 обороту вперед; мітки на шівах і распредвалах повинні повернутися в початкове положення. Якщо цього не сталося, повторіть установку ременя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6-ObgksSxnw
Корисна порада
Періодично перевіряйте стан ременя або возите з собою запасний.
Ремінь ГРМ призначений для приводу розподільного валу від колінчатого, а також шківів генератора і водяного насоса. Зношений ремінь може обірватися, що призведе до серйозних внутрішніх пошкоджень головки циліндрів через зіткнення клапанів з днищами поршнів. Тому слід регулярно перевіряти стан ременя і міняти його на новий при виявленні ознак зносу або пошкоджень, а також після закінчення його ресурсу.
Вам знадобиться
  • - новий ремінь;
  • - набір накидних ключів і торцевих головок;
  • - викрутка;
  • - уайт-спирт.
Інструкція
1
Від'єднайте негативний дріт акумулятора від його клеми. Дістаньтеся до кожуха ременя ГРМ, знявши всі заважають деталі: повітряний фільтр, насос підсилювача керма, шків ременя генератора. Зніміть пластиковий кожух ременя, відкрутивши для цього болти його кріплення.
2
Встановіть колінчастий вал в положення ВМТ (верхньої мертвої точки). Для цього повільно обертайте колінвал за допомогою відповідного накидного ключа, накинутого на болт кріплення шківа, проти годинникової стрілки до тих пір, поки мітки на шківі коленвала не сумісний з вказівними мітками на задній кришці распредвала. Зафіксуйте колінвал, знявши заглушку в картері зчеплення і вставивши монтажну лопатку або велику викрутку в зуби вінця маховика.
3
Відзначте напрямок руху на старому ремені, звільніть його і зніміть. При цьому стежте, щоб при ослабленому або знятому ремені колінвал бува не повернувся. Для того щоб послабити натяг ременя, від'єднайте шків коленвала з шайбою, звільніть гайки кріплення натяжної ролика і поверніть цей ролик так, щоб він не торкався ременя. Після цього ремінь можна легко зняти з шківів розподілвалів, натяжної ролика і шківа помпи (водяного насоса).
4
Перед тим як надягти новий ремінь, очистіть шківи і натяжна ролик від забруднень і старого мастила і знежирте їх уайт-спиртом. Одягніть новий ремінь на шків коленвала і распредвала так щоб він не провисав. Ще раз переконаєтеся в збігу міток на задній кришці распредвала і шківі коленвала. Після цього надіньте ремінь на натяжна ролик і шків помпи охолодження. Встановіть шків коленвала на місце і затягніть кріпильний болт моментом в 100-110 Нм.
5
Натяжна ролик поверніть в робоче положення і затягніть його гайку, виконавши потрібне натяг ременя ГРМ за допомогою спеціального ключа або знімача стопорних кілець. При цьому виріз на зовнішньому диску ролика повинен поєднатися з прямокутним виступом на внутрішньому диску цього ролика. Після натягу ременя до потрібного рівня проверніть коленвал на два оберти і перевірте збіг всіх міток. Якщо вони не співпадають, відкоригуйте їх.
Корисна порада
Для зняття ременя ГРМ на автомобілі ВАЗ-1111 Ока згідно інструкції потрібно зняття двигуна.