Як плести гобелен.

Гобелен - це килим без ворсу, витканий певним чином. Мало кому відомо, що його можна зробити і в домашніх умовах за наявності необхідного обладнання та деяких навичок. Дійсно, виготовлення гобеленів може стати цікавим і рідкісним хобі. Але як же плести цей килим правильно?
Вам знадобиться
  • - верстат;
  • - пряжа;
  • - голка;
  • - ескіз килима.
Інструкція
1
Замовте ткацький верстат у майстерні або зробіть його самі. Найпростіший варіант являє собою раму, що складається з чотирьох брусків, на верхньому і нижньому вкручені шурупи для кріплення ниток основи. Також до нього повинна додаватися дерев'яна рейка, яка згодом протягується через нитки основи і служить для ущільнення вже зітканого візерунка.
2
Знайдіть або намалюйте ескіз для гобелена. Це може бути будь-яке зображення або просто геометричні візерунки. Для зручності розрахунків найкраще перенести ескіз на міліметровий папір.
3
Підберіть відповідні матеріали для створення гобелена. Для нитки основи потрібна щільна пряжа, наприклад, на основі льону. Для нитки качка підійде шерсть, синтетичне волокно, змішані нитки. Саме нитки качка створюють візерунок, тому придбайте пряжу тих кольорів, які будуть вами використовуватися. Нитки для основи зазвичай однотонні.
4
Почніть ткати гобелен. Для цього закріпіть на верстаті нитки основи. Потім почніть плетіння з однотонного ряду. Всуньте в товсту голку нитку качка і протягніть її вздовж ниток основи. Це можна зробити декількома способами: можна обертати її навколо кожної нитки або діяти методом простого полотняного переплетення - проводити її по черзі над і під нитками основи. Закінчений ряд ущільните рейкою.
5
Сплетіть близько сантиметра однотонного полотна - це буде край гобелена. Потім почніть створювати візерунок. Після закінчення кожного кольорового елемента нитка закріплюйте вузлом на зворотному боці гобелена. Особливо будьте уважні при створенні вертикальних візерунків, щоб нитки качка різного кольору не зміщувалися один відносно одного.
6
Після виконання візерунка вгорі гобелена також потрібно сплести крайку. Після цього килим необхідно зняти з основи і підшити його краю. При бажанні його можна прикрасити бахромою.
Корисна порада
Коли килим буде готовий, пропрасуйте його праскою для того, щоб краї гобелена НЕ загорталися.
гобеленів називається ткана декоративна плетені картина. Плетіння можливо як сюжетне, так і орнаментальне. Може являти собою як самостійний виріб, так і цикл, об'єднаний спільною художньої темою.
Спочатку подібний вид плетіння існував тільки як твір людських рук. У сучасному оформленні інтер'єру широко поширені і зразки, вироблені машинним шляхом. Але найбільш дорогими залишаються гобелени, виконані вручну. Їх вартість висока в силу складності ручного плетіння. Один майстер здатний щорічно створювати полотно не більше півтора квадратних метрів. Гобелени найчастіше ткутся з вовни або шовку. У Середні століття широко поширене було використання ниток дорогоцінних металів. Зараз частіше віддається перевага синтетичним ниткам і матеріалами. У 18-му столітті гобеленом вважалися тільки зразки, виконані методом важкого плетіння, де малюнок був складовою частиною плетіння самої матерії. Пізніше вже готові відрізи матерії могли бути розшиті і також вважалися гобеленами. Використовуються шпалери (інша назва гобелена) як у вигляді самостійного елементу оформлення, так і в якості накидок на м'які меблі. У Середні століття поширені були набори гобеленів з 5-10 одиниць, об'єднаних загальною художньої темою або стилем виконання. Відомий комплект, що включав у себе 14 одиниць з двома додатковими панно. Даний комплект був об'єднаний спільною темою - сценами з життя французького монарха Луї XIV.Современний дизайн інтер'єру передбачає не просто використання гобеленів в якості елемента оформлення, але і об'єднання їх з завісами, пологами, шторами і оббивкою м'яких меблів.