Як зробити дерев'яний кораблик. Як зробити кораблик з дерево.

Саморобні іграшки дітям нерідко подобаються більше, ніж покупні. Дерев'яний кораблик - традиційна забава, популярна у багатьох поколінь дітлахів. Такий кораблик відмінно тримається на воді, його можна пускати у ванні, ставку, струмку і навіть в море.
Вам знадобиться
 • - дошка товщиною 1-2 см;
 • - 2 рейки перетином 0,5 см і довжиною 10-12 см;
 • - товсті нитки або шпагат;
 • - папір;
 • - ніж;
 • - лобзик звичайний або електричний;
 • - 2 маленьких гвоздика;
 • - ножиці ;
 • - наждачний папір;
 • - напилок;
 • - клей БФ або нітроцелюлозний;
 • - олійні фарби.
Інструкція
1
Накресліть на дошці корпус корабля. Для плоскодонного судна відміряйте в довжину 15 см, а в ширину - 6-8. Вітрильник повинен бути досить широким, це забезпечить йому стійкість. Випиляєте по контуру прямокутник. Розділіть короткі сторони навпіл і проведіть поздовжню вісь.
2
Визначте, де у вашого парусника буде ніс. Відступите від цього краю по довгих сторонах 5 см і зробіть позначки. З'єднайте їх з серединою найближчій короткої сторони. Носової кут залиште гострим, а вилиці краще скруглить. Це забезпечить потрібну обтічність.
3
З боку корми відступите по бортах 3-5 см. З'єднайте отримані точки плавною кривою, опукла частина якої спрямована назад. Прослідкуйте, щоб лінія корми була симетричною. Випиляєте лобзиком корпус судна по намальованим контурам. На кормі по поздовжній осі зробіть лобзиком пропил довжиною 1 см. Тут буде кріпитися кермо.
4
Вирішіть, скільки щогл буде у вашого кораблика. Його можна зробити з одного щоглою або двощогловий. У однощоглові парусника по поздовжній осі на відстані 7 см від носа зробіть позначку. Якщо ви хочете зробити 2 щогли, зробіть позначки на відстані 6 см і 11 см від носа. За допомогою ножа в цих місцях палуби зробіть невеликі поздовжні надрізи. Кожну рейку з одного кінця заточите у формі плоскої лопатки так, щоб вона вставлялася в ці надрізи.
5
Перо керма виготовте з пластини, отщеплением ножем від обрізків тієї ж дошки, з якої ви випилювали корпус. Кермо не повинен бути занадто великим. Довжина його становить приблизно 3 см. Вставте його в пропив. Він повинен входити туго і виступати нижче корпусу судна приблизно на 2 см. Додатково можна закріпити кермо клеєм.
6
Виріжте вітрила з паперу. В даному випадку вони являють собою прямокутники. Ширина вітрила не повинна перевищувати ширини корпусу. На одній щоглі може бути 1 або 2 вітрила, причому верхній менше нижнього. Зробіть в прямокутниках по 2 отвори. Одягніть вітрила на щогли. Вставте щогли гострими кінцями в прорізи палуби. Для міцності їх теж можна закріпити клеєм.
7
Закріпіть цвяшком на носі кінець шпагату. Простягніть його вздовж вершин щогл так, щоб рейки притискалися ниткою. Другий кінець закріпіть цвяшком на кормі. Поставте корабель на воду і подивіться, стійкий він чи ні. Якщо корабель нестійкий, укоротите щогли. Зазвичай це не потрібно.
8
Після випробування дістаньте вітрильник з води. Висушіть його і пофарбуйте масляною фарбою. Щогли фарбувати не обов'язково.
Корисна порада
Для вітрил можна застосовувати кольоровий папір. Вони повинні бути легкими, тому папір краще взяти тонку. Якщо до вершин щогл нитка не кріпити, а просто натягувати її - вітрила можна буде міняти. Вітрила у кораблика такої конструкції можна обертати. Це дозволить кораблику йти під кутом до вітру.