Як скласти розклад у вузі.

Перед початком навчального семестру в кожному інституті проходить тривала і складна процедура складання розкладу для студентів і викладачів. Вона має багато особливостей і підводних каменів, які варто враховувати.
Вам знадобиться
  • - списки предметів;
  • - список викладачів;
  • - канцелярське приладдя;
  • - комп'ютер;
  • - папір.
Інструкція
1
Визначте дисципліни, які потрібно включити в розклад. Це перший, найважливіший етап. Тримайте під рукою списки предметів за всіма спеціальностями, які потрібно розподілити по днях. Напроти кожної дисципліни має бути зазначено кількість академічних годин для вироблення за місяць, семестр і рік. Цей критерій буде основним в розстановці занять протягом тижня. Якщо предмет профільний, ставте дві пари поспіль. Або можете зробити варіант: кожен день по одній парі. Решта - у міру актуальності для навчального процесу. З ранку найкраще ставити головні предмети, а після - другорядні.
2
Зіставте кожен предмет з навантаженням викладача. У списках дисциплін повинна завжди стояти прізвище та расчасовка проводить пари. Природно, ці години повинні вписуватися в робочий графік викладача. У цьому випадку можуть бути і відступу, які потрібно заздалегідь обговорити з викладацьким складом.
3
Закріпіть аудиторії за кожним заняттям. Лекції повинні проводитися у великих просторих аудиторіях, де є можливість показувати презентації. Практичні та лабораторні роботи можна вести і в невеликих кабінетах. Навпроти кожного заняття підпишіть номер аудиторії. Вкажіть його і для особистого розкладу викладачів. Все має строго відповідати.
4
Об'єднайте групи в потоки з загальних дисциплін. Часто бувають такі ситуації, що кілька груп або навіть спеціальностей проходять одну загальну дисципліну для всіх, як, наприклад, стилістика російської мови, історія, вища математика. Доцільно виділити одну або дві пари на тиждень для проведення подібних занять. Для цього підійде велика лекційна аудиторія. Призначте на кожне таке заняття одного досвідченого викладача і позначте його в розкладі.
5
Внесіть коригування в кінцевий варіант розкладу. Тепер, коли ви успішно розподілили предмети, годинники, викладачів та аудиторії, прийшов час редагування. Перевірте, щоб усі розклад відповідало цілям і завданням навчального процесу. Важливо, щоб воно не зачіпало в правах ні студентів, ні викладачів. Цього домогтися вкрай важко, але потрібно завжди прагнути до цього.
Корисна порада
Використовуйте комп'ютерні програми для складання розкладу.
У сучасному дошкільну освіту відбувається перехід від урочної форми організації навчальних занять до ігровий . У грі діти можуть отримувати нові знання, закріплювати вже наявні, але найбільше вони люблять грати поза занять, вільно висловлюючи свої ідеї, задуми. Для якісного управління ігровий діяльністю дошкільнят вихователь групи становить розклад ігор, на яке орієнтується при розробці перспективного плану роботи.
Вам знадобиться
  • - перелік видів і сюжетів ігор для вашої вікової групи;
  • - перелік спортивних приладдя і наборів для ігор в дитячому саду;
  • - відомості про наявність музичних іграшок.
Інструкція
1
Зверніться до перспективного планування ігор на місяць, перш ніж почати планування на тиждень або на один день. Для цього в програмі, за якою працює дошкільний заклад, перегляньте блок «Ігрова діяльність» і виберіть ту задачу, яку будете вирішувати протягом усього місяця. Наприклад, для групи дітей 3-4 років вибирається завдання: «Допомагати дітям об'єднуватися для гри в групи по 2-3 людини на основі особистісних симпатій».
2
Вкажіть конкретно в плані, які нові ігри вводяться в цей місяць по кожному виду ігровий діяльності: сюжетно-рольові, рухливі, дидактичні, будівельні, театралізовані. Якщо дошкільний заклад має власне освітній напрям (наприклад, ознайомлення дітей з народною культурою), то плануються і блок народних ігор, які можуть бути хороводними, музичними, рухливими.
3
Складіть план занять на тиждень, орієнтуючись на програмні вимоги. Якщо тиждень має певну тематику, то і гри підбираються з цієї ж теми. Наприклад, тема «Дикі тварини» передбачає використання на заняттях розвиваючих ігор типу «Лото» про тварин, а в проміжках між заняттями планується проведення хороводних ігор «Заинька попляши, сіренький попляши». На прогулянці проводяться рухливі ігри «У ведмедя у бору» та ін.
4
Заплануйте гри для проведення щоденної прогулянки (не менше 3-х видів): - рухлива гра для всієї групи (при цьому, закріплення правильності виконання основних рухів чергуються: понеділок - ігри зі стрибками, вівторок - з ходьбою і бігом, середа - з лазінням і т.д.); - рухлива гра для підгрупи дітей (закріплення основних рухів, які необхідно повторити для даної підгрупи); - Сюжетно-рольова гра (повторюється сюжет вже знайомої гри); - Спортивна гра (може бути організована для всієї групи або окремої підгрупи дітей).
5
Підберіть спортивні та музичні іграшки для організації вільної ігровий діяльності дітей. Вранці і ввечері в дитячому садку виділяється час для самостійної діяльності дітей, але діти почнуть гру, якщо вихователь зможе забезпечити їх необхідним ігровим матеріалом. Вранці, під час прийому дітей, педагог організовує індивідуальні гри - розвиваючі, що розважають, а у вечірній - колективні, сюжетні.
Зверніть увагу
Враховуйте при складанні розкладу та індивідуальну роботу з дітьми, тому уміння грати у дітей різні, та деяких потрібно вчити ігрових дій.
Корисна порада
При складанні розкладу, узгодьте ігрову діяльність з іншими фахівцями дитячого сала: музичним керівником, інструктором з фізкультури, логопедом. Повідомте їм тему тижневого планування та завдання, поставлене на весь місяць. Їх розклад гри має бути доповненням до вашого плану.