Як укладати теплий плівковий підлогу. Як виміряти розмір голови.

З усіх видів нагрівальних елементів для теплих підлог термопленка є найбільш технологічною і економною щодо використовуваного простору. Плівкові теплі підлоги прості в монтажі, універсальні відносно підлогових покриттів, довговічні. Термін служби деяких видів термоплівок становить (згідно із заявами виробників) до 50-ти років.
Вам знадобиться
  • - термопленка;
  • - тепловідбивна підкладка (ізолон, Ізок, технічна пробка та ін.);
  • - комплект електропроводів;
  • - бітумна та ПВХ ізоляція;
  • - скотч;
  • - терморегулятор з термодатчиком;
  • - контактні затискачі;
  • - розподільна коробка.
Інструкція
1
Очистіть підлогу від сторонніх предметів і сміття, просушіть, якщо він мокрий, усуньте за допомогою шпаклівки нерівності. Позначте місця, де термопленку укладати не потрібно (під шафами, холодильником та ін.).
2
Наріжте необхідну кількість смуг тепловідбивною підкладки і розстеліть їх на підлозі відбиває (сріблястою) стороною вгору. Скріпіть смуги між собою скотчем з відстанню між місцями кріплення близько 0,5 м.
3
Поріжте термопленку на смуги потрібної довжини. Кроїти плівку слід таким чином, щоб число шматків було мінімальним. Різання здійснюється строго по позначених лініях різу. Укладіть нарізані смуги на теплоотражающий підкладку мідними жилами вниз так, щоб їх краї не перекривали один одного і не утворювали значного зазору. Досягніть щільного прилягання термопленки до нижележащей підкладці. Скріпіть її смуги між собою скотчем з півметровим інтервалом між місцями кріплення.
4
Підключіть до мідних жилах плівки контактні затиски - по два затиску на одну смугу. Конструкція затискачів і способи їх установки можуть відрізнятися в залежності від виробника. Для установки одних достатньо плоскогубців, інші вимагають спеціального інструменту. Спосіб установки затискачів вказано в інструкції до термопленке.
5
Заізоліруйте місця приєднання затискачів. Для цього покладіть на них з двох сторін бітумну плівку, а поверх неї - плівку ПВХ. Необхідно заізолювати і лінію різу на протилежному кінці смуги - в місці розташування мідних жил. Ізоляція здійснюється також у два прийоми - спочатку бітумної плівкою, потім звичайної ізоляційною стрічкою ПВХ.
6
Закріпіть терморегулятор на стіні, до якої примикають торці смуг до встановлених зажимами. За допомогою плоскогубців підключіть до затискачів підводять електропроводу. Бажано мати дроти двох кольорів. Приєднання до затискачів однієї смуги проводів різного кольору спрощує завдання розводки і приєднання проводів до терморегулятора.
7
Виконайте паралельне підключення смуг термопленки до терморегулятора. Якщо ви використовували дроти двох кольорів, то завдання гранично спрощується - потрібно просто з'єднати дроти одного кольору між собою. Це зручно зробити в розподільній коробці, закріпивши її під терморегулятором. З розподільної коробки відводяться два дроти, які під'єднуються до терморегулятора.
8
Встановіть під нагрівальну плівку термодатчик. Він повинен розташовуватися в зоні, віддаленій від країв термопленки не менше ніж на 15 см. Щоб він не деформував плівку, зробіть для нього поглиблення в тепловідбивною підкладці. Приєднаєте до терморегулятора дріт, що йде від термодатчика.
9
Встановіть максимальну температуру на терморегулятор не більше 30 ° C. Перевірте правильність під'єднання всіх проводів і якість ізоляції всіх місць під'єднання. Увімкніть терморегулятор в мережу і протестуйте роботу теплої підлоги. Якщо підлога гріється нормально, а терморегулятор своєчасно відключає температуру, значить все зроблено правильно. Вимкніть нагрів підлоги і займіться укладанням підлогового покриття.
Корисна порада
При розводці проводів постарайтеся розташувати більшу частину їх на стику підлоги і стіни - щоб надалі їх можна було приховати під плінтусом. Місця приєднання проводів до затискачів і термодатчик бажано розташувати в такому місці статі, де вони не будуть піддаватися сильному механічному впливу.