Як вилікувати гаркавість. неправильний прикус може викликати картавость.

Неправильне вимова деяких звуків в зрілому віці може здатися милим. Однак для більшості людей подібний дефект може стати серйозною проблемою. Вилікувати картавость, одне з найскладніших порушень артикуляції, зовсім нескладно, якщо звернутися до фахівців.
Вам знадобиться
  • - серія вправ;
  • - огляд лікаря.
Інструкція
1
Приступайте до лікування гаркавості якомога раніше. Якщо дитина в дошкільному віці не вимовляє букву «р», доцільно звернутися до логопеда. Не варто очікувати, що дефект зникне сам по собі. Лікар допоможе виявити причину проблеми і призначить відповідне лікування.
2
Виключіть проблеми будови артикуляційного апарату, які можуть вплинути на виникнення гаркавості. Серед них - дефекти будови губ, неправильний прикус, недостатня довжина мови, ущелина верхнього неба. Більшість з цих патологій повинні своєчасно лікуватися ще в дитинстві.
3
Якщо проблема гаркавості пов'язана з недостатньою довжиною мови, зробіть операцію по підрізанню вуздечки. Дана процедура не дуже травматична і не займе багато часу. У переважній більшості випадків від гаркавості не залишиться й сліду.
4
Якщо для операції немає обґрунтованих показань, почніть лікування іншими методами. Перш за все, пройдіть курс логопедичного масажу у фахівця. Ця терапія полягає в комплексі прийомів і вправ, що впливають на весь артикуляційний апарат. Дана процедура допоможе зміцнити м'язи, знизити будь патологічні прояви мовного апарату, збільшити амплітуду руху мови.
5
Виконуйте курс вправ на усунення гаркавості. Серед найпоширеніших логопедичних вправ - так званий «мотор». Для його виконання необхідно відкрити рот, притиснути напружений кінчик язика до верхніх ясен і на сильному видиху вимовляти звук Д або Ж. В цей час лікар викликає коливання мови за допомогою шпателя або пальця. Крім того, слід постійно тренувати мову самостійно. Кілька разів на день робіть їм руху, що імітують чистку зубів зсередини. Це просте і ефективне вправа повинна виконуватися регулярно протягом 1-2 хвилин.